Sektörel

2023’DE HEDEF 5 MİLYAR DOLAR

5. Doğa ve Ormancılık Uluslararası Sempozyumu devam ediyor

TMMOB Orman Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen “2023’e doğru 5. Doğa ve Ormancılık Uluslararası Sempozyumu” Antalya’da başladı. Geniş katılım ile gerçekleşen sempozyumda Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, ‘Küresel Ormancılık Hedeflerine Ulaşmada Kamu, Sivil Toplum, Özel Sektör ve Uluslararası Ortaklıkların Rolü’ konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Hedef 5 Milyar Dolar

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ise ağaçlandırma çalışmalarının sadece ormanlık alanlarla sınırlı olmadığını belirterek, hayatın her alanında bu çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti. Konuşmasının devamında dünyada 115 milyar dolarlık piyasası bulunan tıbbi aromatik bitkiler konusunda Türkiye'nin arzu edilen seviyede olmadığına dikkati çeken Karacabey, “Tıbbi aromatik bitkilerde 2023 yılı için 5 milyar dolar gelir hedefliyoruz. Bu hedefi yakalayacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Bugün Sona Eriyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu ise sadece ağaçtan ibaret olmayan ormanların biyo çeşitliliğin en yoğun yaşandığı yerler olduğunu söyledi. Sempozyum bugün gerçekleşecek olan toplantıların ardından sonra erecek.

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz