Sektörel

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ HOBİ BAHÇELERİNDE KURA HEYECANI

NOTER EŞLİĞİNDE KURALAR ÇEKİLDİ

    Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçeleri'nde ikinci kez kura heyecanı yaşandı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekiminde vatandaşlar, çocukları ve torunlarıyla birlikte ürünlerini ekip toplayacakları, toprakla buluşacakları günlerin hayaliyle heyecanla kurada isimlerinin okunmasını bekledi. 754 kişinin başvurduğu hobi bahçeleri kura çekiminde isimler, noter eşliğinde belirlendi. Her biri 15 metrekare olan 133 bahçe için 130 asil ve 133 yedek talihli çekimi yapıldı.


BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 1. BAŞKAN VEKİLİ ÖMER ŞATIR

   "Hobi Bahçeleri, vatandaşlarımızın toprakla buluşarak zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmelerini sağlarken çocuklarımıza da bir fidenin, bir fidanın nasıl yetiştiğini birebir gözlemleme şansı veriyor. Kura çekiminde tüm vatandaşlarımıza şans diliyorum" dedi.

HOBİ BAHÇESİ TAHSİS UZATMA ÖDÜLÜ

   Kura çekiminde, Hobi Bahçeleri'nin bakımını zamanında ve doğru şekilde yapan, Ata Tohumu Bankasına katkı sağlayan ve fazla ürünlerini Gıda Bankasıyla en çok paylaşan üç Hobi Bahçesi gönüllüsü de 'Hobi Bahçesi Tahsis Uzatma Ödülü' ile ödüllendirdi. Hobi Bahçesi Tahsis Uzatma Ödülü'ne layık görülen Çağla Tan, Funda Şatır Pabucçu ve Murat Demirci'ye Beylikdüzü Belediyesi 1'inci Başkan Vekili Ömer Şatır tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

GÖNÜLLÜLER BİR YIL BOYUCA HOBİ BAHÇELERİNİ KULLANABİLECEKLER

   Vatandaşların doğayla iç içe bir ortamda, kendi ürettikleri ürünleri sağlıklı bir ortamda yetiştirirken boş zamanlarını da en güzel şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hobi Bahçeleri'nin 2. Dönem kullanım hakkını elde eden gönüllüler, 7 Nisan 2019-31 Mart 2020 tarihleri arasında, bir yıl boyunca Hobi Bahçesi'ni kullanabilecek. Gönüllüler bu bir yıl içerisinde, bahçelerinde, herhangi bir ücret ödemeden ekim, dikim, bakım ve hasat işlemlerini yapıp kendi sebzelerini yetiştirecekler ve toprakla iç içe olup şehrin stresinden uzaklaşacaklar. Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçeleri'nde gönüllülere her türlü teknik bilgi ve destek, alanında uzman ekip tarafından verilecek. Ekim işlemlerinde kullanılacak kazma, kürek gibi aletler ile sulama ve gübre de Beylikdüzü Belediyesince temin edilecek.

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz