Sektörel

‘BUGÜN DÜNDEN, YARIN DA BUGÜNDEN İYİ OLACAK’

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünde incelemelerde bulundu. Karacabey, "Bugün dünden, yarın da bugünden iyi olacak." dedi.            

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Bartın Üniversitesi, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü dahilinde bulunan fidanlık ve işletme müdürlüklerinde yaptığı incelemelerde, ormanlara yaptıkları bakım müdahaleleri ile dış etkilere daha dayanıklı ve yangınlara karşı daha dirençli hale geldiklerini belirtti. Karacabey, “Genç meşcere bakımlarını zamanında ve etkin şekilde yaparak; daha sağlıklı, kaliteli ve verimli ormanların oluşmasını sağlıyoruz.” dedi. Karacabey, doğal gençleştirme sahalarının yanında, doğal yoldan gençliğin elde edilmesinin zor olduğu alanlarda suni yollardan yapılan gençleştirme çalışmaları ile ormancılık açısından sürdürülebilirlik ilkesinin sağlandığını, bir nevi ormanlara bu çalışmalarla ‘sun'i teneffüs’ yaptırıldığını belirtti.

Bilgilendirme Yaptı

Bal ormanları ve mesire yerlerinin takibi konusunda direktifler veren Karacabey, çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Şunu bileceğiz; bu günümüz dünümüze denk olmayacak, bugün dünden, yarın da bugünden iyi olacak.” dedi.​

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz