Sektörel

FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYOR

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen proje ile öğrencilere fidan dikim etkinlikleri düzenlenecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen proje kapsamında yeşil dokunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve çevreye karşı duyarlılığını arttırmak amacıyla 6 Kasım Salı günü saat 12.30’da ülke genelinde 81 ilde aynı anda fidan dikme etkinliği başlatılacak. Ankara’da yapılacak etkinliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da katılacak ve bazı illere de telekonferans yöntemiyle bağlantı kuracak.

Hedef Toplumsal Bilinç

Toplumda ağaç ve orman konusunda duyarlılığı arttırmak, fidan dikme etkinliğine daha fazla öğrencinin katılımını sağlamak; öğrencilerde ağaç dikme, ormanı ve çevreyi koruma duygusunu hissettirmek için geliştirilen proje eğitim camiası tarafından da destek alırken, dikim çalışmalarına illerde öğrencilerin yanı sıra yönetici ve öğretmenler de katılacak.

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

nurettin kartal6 Kasım 2018, Salı - 12.15

Atalarımız ne demiş ; 'ağaç yaşken eğilir ' o halde çocuklarımıza ağaç ve doğa sevgisini , çevre bilincini öğretecek her etkinliği gönülden destekliyoruz , bu tür organizasyonların devamlı olmasını istiyoruz bu etkinliği gerçekleştiren Milli Eğitim ve Tarım Bakanlığımızı kutlarım. Öğr.Gör.Nurettin Kartal Sapanca MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Program bşk.