Sektörel

HEDEF İŞ BİRLİĞİ

Türkiye Tohumcular Birliği gerçekleştireceği proje ile iş birliği ortamı yaratmayı amaçlıyor.

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Akdeniz Üniversitesi Akdeniz TTO (Teknoloji Transfer Ofisi) iş birliği ile GROWTECH Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak, tarım sektöründe inovasyon kültürünün yerleşmesi ve geliştirilmesi noktasında fark yaratması amacıyla, Ulusal Bitki Islahı Proje Pazarı gerçekleştirilecek. Bitki Islahı Proje Pazarı etkinliğinde, Araştırma Enstitüleri, Üniversiteler ve özel sektörden gelen ıslah projeleri sergilenerek,  iş birliği fırsatları yaratılması amaçlanıyor.

Sergileme İmkanı Bulacaklar

TÜRKTOB’dan yapılan açıklama şu şekilde: “Ödüllü olarak düzenlenecek olan Bitki Islahı Proje Pazarına, ıslah çalışmasının herhangi bir aşamasındaki fikriniz, projeniz veya çeşidiniz ile katılabilirsiniz. Etkinlik kapsamında üyelerimiz veya diğer araştırmacılar ile ortak proje kurgulama, proje fikri kapsamında iş birlikleri geliştirme ve yatırımcılarla tanışma fırsatı yakalayabilir ve proje ödüllerinden faydalanabilirsiniz. Proje Pazarına katılan projeler, Seçici Kurul’un değerlendirmesinden geçerek belirlenecektir. Gelen tüm başvuru dosyaları seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınacaktır, değerlendirmeden geçen başvurular fuarın 2. Günü olan 29.11.2018 tarihinde ANFAŞ Fuar Alanında projelerini sergileme imkânı bulacaktır. Sergilenen projeler değerlendirilecek ve yarışmayı kazanan ilk üç proje belirlenecektir. Bitki Islahı Proje Pazarı ödül töreni, fuarın 2. günü olan 29.11.2018 tarihinde, 15:00 – 16:00 saatleri arasında fuar alanında yapılacaktır. Bitki Islahı Proje Pazarı ödül kategorisinde, birinciye  (7.000.TL), ikinciye  (5.000.TL)  ve üçüncüye  (3.000.TL)  para ödülü verilecektir.  Başvurular http://bipp.akdeniz.edu.tr sitesi üzerinden yapılacaktır. Ödül başvuruları için son gün 9 Kasım 2018’dir.”

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

nurettin kartal1 Kasım 2018, Perşembe - 16.34

Ah bu proje ben Sakarya Mısır Arşr. Enst. de , Mısır Islahçısı olarak çalışırken (1979-1988 yıllarında) olacaktı ki , büyük bir zevk ve istekle katılırdım o zaman çünkü o yıllarda Türkiye de büyük bir tohum açığı vardı ve ıslah ettiğimiz çeşitleri üretecek ne özel sektör ne de kamu sektörü vardı. Bizde çaresizlik içinde kendimizi Amerikan firmalarında bulduk. Eski bir tohumcu olarak bu tür sektör temsilcilerini bir araya getiren her türlü organizasyonun faydalı olacağını düşünenlerdenim inşallah proje amacına ulaşır bütün tohumcu meslektaşlarıma kolay gelsin. Öğr.Gör. Nurettin Kartal Sapanca MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Program bşk.