Sektörel

KOCAELİ 2. DOĞU MARMARA TARIM FUARI 6 MART’TA BAŞLIYOR

BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl ikincisini düzenlediği fuarda, çiftçiler için önemli bir etkinliğe hazırlanıyor. Sebze, meyve ve hayvansal tarım ile uğraşan çiftçileri sektöründe uzman firmalar ile buluşturmayı hedefleniyor.

ÇOK SAYIDA FİRMA VE 30 BELEDİYE

Bu yıl fuarda tarım sektöründe lider ve alt firmalarından oluşan 200’ü aşkın şirket katılacak. Firmaların yanı sıra 30 Büyükşehir ve ilçe belediyelerinden katılım sağlanacak.

FUARDA DANIŞMANLIK HİZMETİ

Bu yıl fuarda hayvancılık, tavukçuluk ve süt endüstrisi ile sera, bahçe ve süs bitkileri endüstrisi konularında alet, ekipman ve ürünler sergilenecek. Fuarda ayrıca özel danışmanlık firmaları ve TİGEM başta olmak üzere, tarım ve hayvancılık alanlarında görev yapan resmi kurumlar, ziyaretçiler ile bilgi paylaşımında bulunacak.

ATA TOHUMU DAĞITIMI YAPILACAK

“Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı’nın” Bu yıl ki ana teması yerel (ata tohumları) olacak. Fuarda ayrıca ata tohumu dağıtımı ile yerel tohumun üretiminin önemi ve sürdürülebilirliği konularında seminerler yapılacak. Çiftçilere her yıl yapılan ilkbahar ve sonbahar yem ile tohum bitkisi desteği fuar kapsamında yapılacak.

GEZ GÖR KOCAELİ

Fuar süresince her gün katılımcıların sorularına cevap verecek uygulamalı atölye çalışmaları ve “Sağlıklı üretimin yolu” adı altında, Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri tarafından danışmanlık hizmeti verilecek. İl dışından fuara katılım sağlayacak misafirlere “Gez Gör Kocaeli” programı kapsamında tarım ve hayvancılık işletmeleri gezdirilecek.

 

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz