Sektörel

ORTAK HEDEF İHRACAT

Tarsus Türkiye bünyesindeki CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile düzenlenen Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Eurasia Plant Fair / Flower Show İstanbul’un değerlendirme toplantılarının Sakarya ayağı Ramada By Wyndham Otel’de yapıldı. 1,2 milyar dolarlık Türk süs bitkileri ve peyzaj sektörünün Sakaryalı üretici ve tedarikçilerini buluşturan toplantıda, sektör gündemleri, pazardaki sorunlar, çözüm önerileri ve bir sonraki fuardan beklentiler paylaşıldı. Toplantıda hazır bulunan firma temsilcileri 2019 için ortak hedeflerinin ihracat olduğunu söylerken, yurt dışı yeni ziyaretçi oranını yüzde 88,5’a çıkaran Flower Show İstanbul’un 28-30 Kasım tarihlerindeki 11’inci buluşmada da katılımcılarına yine alternatif pazarlar ve yeni ihracat kanalları açmasının beklendiği belirtildi.

Toplantıda konuşan Tarsus Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gültekin Gökgül, Ocak ayı sonundaki IPM Essen’de stand açarak Flower Show 2019’u tanıtacaklarını ifade etti. Gültekin, dünyanın 15 ayrı ülkesinde 150’ye yakın fuar organizasyonu düzenleyen Tarsus Group’un küresel gücünü de arkalarına alarak yollarına devam ettiklerini ve çalışmalarını sürdüklerini söyledi. Gökgül, ortak hedefin ‘ihracat’ olduğunu ifade ederek önceliklerinin hep birlikte el ele vererek sektörü çok daha yukarıya taşımak olduğunu vurguladı.

Hedef Nitelikli Ziyaretçi

Çalışmalarını sektörün bu beklentisine uygun biçimde yürüttüklerini söyleyen Gültekin, 2018’deki organizasyonda 52 ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırladıklarını ve yurt dışı ziyaretçilerinin yüzde 88,5’inin ilk defa fuara geldiklerini belirterek, “2019’da gerçekleştireceğimiz küresel pazarlama ve tanıtım çalışmalarıyla, yurt dışından gelecek nitelikli ziyaretçi sayısını artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz