Özel Haber

DİLEK YARIMADASI ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Milli Parklarından birisi olan Dilek Yarımadası yeni ziyaretçilerini bekliyor. Akdeniz’den Kafkasya’ya kadar bütün bitki türlerinin yetiştiği Milli Park, adeta botanik bahçesi özelliği taşıyor.

Özel Haber

Turunçgil Uzun Antenli Böceği Karadeniz’de görüldü!

Ziraat Mühendisler Odası Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ziraat Mühendisi Coşkun Kuturoğlu, Turunçgil Uzun Antenli Böceği, Trabzon’un Maçka ilçesi Esiroğlu mahallesinde yer alan bir bahçede görüldüğünü, böceğin görüldüğü bahçenin karantinaya alındığın

Özel Haber

BAKAN VEYSEL EROĞLU’NDAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Eroğlu: “Gayemiz; daha yeşil, daha güzel, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Türkiye hedefini ortaya koymaktır.”

Özel Haber

SU BÖYLE GELDİ!

Yalova’da önceki gün etkili olan sağanak yağış ilde birçok üretim tesisinde su baskınına neden oldu. En çok etkilenen yerlerin başında Gaye Süs Bitkileri’nin Altınova’da bulunan serası yer alıyor.

Özel Haber

YALOVA’DA SERALARI SEL VURDU!

Yalova’da etkili olan sağanak yağış kenti olumsuz yönde etkilerken birçok serada su baskınlarına neden oldu. Sel özellikle Yalova Altınova ilçesinde bulunan seralarda büyük zararlara neden oldu.