Sektörel

‘SAKARYA SÜS BİTKİCİLİĞİNİN MERKEZİ OLACAK’

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SATSO ve MARKA işbirliğiyle Arifiye’de hayata geçirilecek Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi Projesinin yürütülmesi ve işletimi için protokol imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile SATSO Başkanı Akgün Altuğ’un imzaladığı protokol töreninde Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Çatalbaş, Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi yer aldı.

Üretimde Süre Düşecek

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “Ülkemizin Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi gibi bir projeye oldukça fazla ihtiyacı vardı. Bizde SATSO olarak bu alana yönelmek istedik ve üniversite, MARKA ve Büyükşehir işbirliği ile projemizi ortaya çıkardık. MARKA’nın finansal destek sunduğu projemizi Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa bir şekilde hayata geçireceğiz. Fide üretim süresini yarı yarıya düşürerek şehrimize ve ülkemize büyük bir katkı sağlayacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Süs Bitkiciliği Ve Fidancılık

Zeki Toçoğlu ise Büyükşehir Belediyesi olarak verimli tarım arazilerinin korunması ve geliştirilmesinde çeşitli projeler ve uygulamalar hayata geçirdiklerini ifade etti. Bu kapsamda SATSO ile yeni bir işbirliği gerçekleştirdiklerini belirten Toçoğlu, “Arifiye ilçesi Adliye Mahallesi’nde 30 hektarlık bir alan üzerinde Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi inşa edeceğiz. Projeyi en kısa sürede tamamlayacağız. İnşallah Sakarya fidancılık ve süs bitkiciliğinde önemli şehirlerden biri olacak. Sakaryamıza hayırlı olsun” dedi.

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

nurettin kartal16 Ocak 2019, Çarşamba - 16.28

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın yukarıdaki ifadesinde olduğu gibi kendisinden öncelikli olarak istediğimiz 'Sakaryamızın verimli tarım arazilerinin korunması ' dır. Diğer projeler bugün olmazsa yarın olur fakat betona dönüşen verimli topraklarımız bir daha geri gelmez , Tarım adına yapılan her şeyi destekliyoruz Tarımsal ürünler üretim mükemmeliyet merkezinin de açılmasının sektör adına yararlı olmasını diliyorum. Öğr.Gör. Nurettin Kartal Sapanca MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Program Bşk.