Sektörel

SAKARYA VE YALOVA’DAKİ FİRMALARLA İHRACATA YÖNELİK TOPLANTILAR YAPILDI

 

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, 20-21 Haziran 2019 tarihlerinde Türkiye’nin önemli canlı bitkiler, iç ve dış mekan bitkileri üretim bölgesi olan  Sakarya ve Yalova illerinde firma temsilcileriyle toplantılar düzenlendi. Toplantıda firmaların ihracata yönelik sorunları ve bölgeden ihracatın nasıl geliştirilebileceği ile ilgili görüş alışverişi yapıldı.

20 Haziran 2019 tarihinde Sakarya’da düzenlenen  toplantıya Sakarya Büyükşehir Belediyesi  Genel Sekreter Yrd.  Bedrullah Erçin, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı İsmail YILMAZ, Sakarya Fidan A.Ş.  Genel Müdürü Murat Ermeydan, SakaryaBir Başkanı Mehmet Yaşar, SASBÜD Başkanı Umut Sakarya, Sapanca Süs bitkileri Koop. Başkanı  Osman Turgut Kubilay,   Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ve bölgedeki firma temilcileri katıldı. Toplantıda ihracatçı firmaların sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı. Önümüzdeki dönemde canlı bitkiler ihracatının arttırılması için yol planı oluşturuldu.

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı İsmail YILMAZ yaptığı konuşmada “Sektörümüzün önemli bir bölümü olan canlı bitkiler için ihracatta gelişim fırsatları çok fazla. Önemli ithalatçı ülkeler olan Almanya İngiltere gibi pazarlarda 3 milyar dolarlık ithalat varken, bu pazarlardan Türkiye’nin aldığı pay yok denecek kadar az. Bu nedenle  aslında canlı bitkiler ihracatının arttırılması için bu hedefe yönelik çalışmalar yürütmeliyiz. Biz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu olarak   bu bölgedeki ihracatçılarımıza elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.   Toplantının ardından Sakarya’daki firmalar ziyaret edildi.

 

21 Haziran 2019 tarihinde Yalova’da firma toplantıları ve ziyaretlerine devam eden Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, bu bölgede de firmaların sorunlarını dinledi ve en kısa sürede bu sorunlara yönelik çalışmalar başlatılacağını temenni etti.

 

 

 

 

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz