Sektörel

ŞEHİTLER ADINA FİDAN DİKTİLER

Muş’ta Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler, ‘KYK Ormanlarına’ şehitler adına fidan diktiler.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Muş İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan üniversite öğrencileri, şehitler için bin 564 fidanı toprakla buluşturdu. Güzeltepe Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen fidan ekiminde açıklamalarda bulunan KYK Muş İl Müdürü Emrullah Güler, katılımın geniş olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Bugün burada ‘Her öğrencimiz için bir fidan’ sloganıyla bin 564 fidanı toprakla buluşturuyoruz. Yine aynı zamanda bütün şehitlerimiz adına fidanlar diktik. Burada çok güzel bir organizasyona imza atmaktayız. Biz, bundan gurur ve onur duyuyoruz. Öğrencilerimizdeki hassasiyeti gördükçe, bu bize hem ümit veriyor hem de onurlandırıyor” dedi.

Hayırlı Olsun

Programda duygularını aktaran öğrenciler, “Ağaçlarımızı diktik ve her bir ağacımıza bir şehidimizin ismini yazdık. Sadece dikip gitmeyeceğiz, bunları sulayacağız ve ara ara gelip bakacağız, bakımlarını yapacağız. Fidanlarımız gayet güzel” diye konuştular.

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

nurettin kartal6 Kasım 2018, Salı - 12.00

Her insanoğlu bir gün ölümü tadıp toprak olacaktır.Bu vatan uğruna ölen aziz şehitlerimizin bedenleri de toprak olacaktır fakat onlar sonsuza dek gönüllerde yaşayacaktır bu tür organizasyonlarla onların adını yaşatanlara buradan sevgi saygılarımı gönderiyorum. Öğr.Gör. Nurettin Kartal Sapanca MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Program bşk.