Sektörel

SEKTÖRÜN NABZI İSTANBUL’DA ATTI

İstanbul Ticaret Odası 11. No’lu Peyzaj ve Çiçekçilik Komitesi tarafından düzenlenen ‘Çiçekçilik Sektörü 2018 yılı Değerlendirme’ konulu sektör toplantısında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

İstanbul Ticaret Odası 11. No’lu Peyzaj ve Çiçekçilik Komitesi tarafından düzenlenen ‘Çiçekçilik Sektörü 2018 yılı Değerlendirme’ konulu sektör toplantısı geniş bir katılım ile gerçekleşti. 2018 yılı sektör alanında değerlendirilirken toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verildi. İTO Yerleşkesi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantının oturum başkanlığını Cafer Akıncı yaptı.

En Güzel Hediye

Toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Özer, peyzaj ve süs bitkiciliği sektörünün her geçen gün geliştiğini ve daha da iyi olacağına gönülden inandığını ifade ederek, “Ülkemiz ekolojik ve coğrafi koşullar başta olmak üzere bir çok alanda önemli avantajlara sahip. Sektörün dünya pazarında yer alması için çözüm odaklı çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Özer konuşmasının devamında ise, “Sizlerin ürettiklerine ihtiyacımız var, bir insana bir sıcak selamdan sonra verilecek en güzel hediye kitap ve çiçektir” dedi.

Bakanlık Çaba Gösteriyor

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail Yılmaz ise ihracatın sürekli arttığı ve ihracatın azaldığına vurgu yaptı. Yılmaz, yetkililerden gerekli imkanlar sağlandığı takdirde iyi işler yapacaklarını ifade ederek, “Üretim için 200-300 dönüm arazi gerekiyor. Her ortamda bunu dile getiriyorum. Bugün Hollanda’dan gelen ürünleri neden burada üretmeyelim. Sadece belediyelere üretim yapmaya çalışmayalım, ihracat için çaba gösterelim. Bakanlığımız bu konuda çok iyi niyetli, kendileri destek veriyor, çaba gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Sizler İçin Buradayız

11. No’lu Peyzaj ve Çiçekçilik Komitesi Komite Başkan Yardımcısı Yusuf Çıracı’da kısa bir konuşma yaparak, sektör sorunlarının çözümü için birlikte çalışacaklarını ifade etti. 11. No’lu Peyzaj ve Çiçekçilik Komitesi Meclis Üyesi Kadir Gümüş’te, “Sizler sorunlarınızı dile getireceksiniz bizler de çözmek için çalışacağız. Sizlerden gelen sorunları meclisimize taşıyoruz, gereken çabayı gösteriyoruz” dedi. Bir diğer meclis Üyesi Salih Şadoğlu da, “Siz ne kadar bizimle olursanız, sorunlarınızı iletirseniz biz de o kadar çalışırız. Hizmet için, sizler için buradayız” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar Gerçekleşti

Programın devamında İstanbul Çiçekler Esnaf Odası Başkanı Sunay Çalışır, İnterflora Çiçekçiler Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut Çil, Çiçek Filosu A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başaran, S. S. Flora Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Muammer Yazıcı,  Çiçekçiler Federasyonu Genel Sekreteri Emin Tok, Çiçek İş Adamları Federasyonu Başkanı Daştan Evcen de konuşmalarını gerçekleştirdi.

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz