SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİLERİ FESTİVALİ

OKTAY YILMAZ

12 Nisan 2018 Perşembe

 

Yayın hayatına başladığı günden bu yana Türkiye'de sektöre vizyon katmayı kendisine görev edinmiş olan dergimiz, yepyeni bir projeye öncülük etmenin haklı gururunu yaşıyor.

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali

Lokal bazdaki sergi, festival ve fuarların en az, (hatta daha da fazla) ulusal ve uluslararası fuarlar kadar sektöre katkıları olduğuna inanıyoruz. Yerel ölçekli ticari buluşmaların her şeyden önce küçük çaplı üreticilerin faydasına gerçekleştiği bilincindeyiz. Bu görüş, SÜSBİR'in Antalya'da gerçekleştirmiş olduğu Süs Bitkileri Sektörü Pazarlama Sistemlerinin Geliştirilmesi Çalıştayın'da da -Yöresel Festivaller Düzenlenmesi- gerekliliği vurgulanarak bir kez daha dile getirildi.

Sakarya'da düzenlenmesi planlanan Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali, üreticilerin talepleri ve yerel yönetimlerin destekleriyle hayata geçirilecek. Sakarya-Bir, Sapanca ve Arifiye üretici kooperatiflerinin proje sahibi oldukları bu festival Sakarya Valiliği ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere yerel kurumlardan büyük ilgi ve destek görüyor.

Eylül ayının son haftasında, 4 gün boyunca sürecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali ülkemizde benzeri bulunmayan bir lokasyonda -Sapanca Gölünün kıyısında- ve aynı zamanda fidanlıkların yakınında bulunmasıyla eşsiz bir fırsata sahip.

Yazımızın başında da sözünü ettiğimiz gibi, Plant Dergisi olarak dâhil olduğumuz tüm projelerde sektöre katkı sağlamayı temel amaç edindik. Plant Ödülleri ile Plant Akademi'nin başarıları, geri dönüşleri bunun en canlı örneklerini oluşturuyor. Bu derginin doğduğu topraklarda, Sakarya'da gerçekleşecek bu festivale karşı doğal olarak sorumluluğumuz çok büyük. Sakarya üreticisi ile sektörün buluşacağı, sektörün kalbinin 4 gün boyunca burada atacağı festival için Plant Dergisi olarak katkılarımız devam edecek. Festivalle ilgili detayları dergi sayfalarımızdan, anlık gelişmeleri ise  plantdergisi.com'dan takip edebilirsiniz.

***

Bu sayımızda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba konuğumuz oldu. Remzi Adıyaman, Bakan Fakıbaba ile dobra bir sohbet gerçekleştirdi. Sektörü, Plant Dergisi için değerlendiren Bakan Fakıbaba, KDV'den tarımsal desteklemelere kadar birçok konuda görüşlerini aktardı.

 

Sakarya Landscaping and Ornamental Plants Festival


Since the day it was launched, our magazine, which has the task of adding vision to sector in Turkey is proud of the factors that led to a new project. Sakarya Landscaping and Ornamental Plant Festival


We believe that local exhibitions, festivals and fairs are contributing to the sector as (even more) national and international fairs. We are aware that local scale commercial meetings are beneficial to small-scale producers before anything else. This view was expressed once again, emphasizing the necessity of Organizing Festivals in the workshop based on Ornamental Sector Marketing Systems Improvement, which SÜS-BİR (The Ornamental Plants Growers Union) realized in Antalya.
The Landscaping and Ornamental Plants Festival, which is planned to be organized in Sakarya, will be spent with the plant growers demands and support of local governments. The ornamental plants growers unions of the region as; Sakarya-Bir, Sapanca and Arifiye are project owners of this festival, Sakarya Governorship and Sakarya Metropolitan Municipality, especially the local institutions are attracting great interest and support on organization.The Sakarya Landscaping and Ornamental Plant Festival, which will continue for 4 days at the last week of September 2018, has a unique opportunity in a locality that is unlike any other in our country - at the shore of Lake Sapanca and at the same time near the nurseries.As we mentioned at the beginning of our article, we aimed to provide contribution to the sector in all projects that we are included as Plant Magazine. Plant Awards and Plant Academy's successes and positive feed backs are the most vibrant examples of this achievement. We are naturally responsible for this festival that will take place in Sakarya region lands where this magazine is born. We will continue our contribution as a Plant Magazine for the festival that will be here for 4 days within the meeting of Sakarya region growers and the sector authorities. You can follow the details about the festival from our magazine pages and instant developments from our website : www.plantdergisi.com


***In this issue, Minister of Food, Agriculture and Livestock Mr. Ahmet Eşref FAKIBABA was our guest. Mr. Remzi ADIYAMAN made a straight conversation with the Minister FAKIBABA. Evaluating the Sector for the Plant Magazine, Minister FAKIBABA conveyed opinions on many topics from VAT problems to agricultural supporting.Hope to meet you in the next issue,


Enjoy reading..

 

 

 

Toplam 0 Yorum

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.

Yorum Yaz