Özel Haber

11 YILLIK BAKANLIK GÖREVİ SONA ERDİ

Yeni yönetim sistemiyle birlikte bakanlıklarda oluşan yeni yapınma Orman ve Su İşleri Bakanlığını da etkiledi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Tarım ve Orman Bakanlığı olarak birleştirildi. Yeni bakan ise Bekir Pekdemirli oldu. Bununla birlikte 11 yıldır Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun görev süresi sona erdi. Bakan Eroğlu, 2007 yılında kurulan 60. Hükümette Çevre ve Orman Bakanı olarak görev almış ve akabinde kurulan tüm hükümetlerde Orman Bakanı olarak yerini almıştı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Çevre ve Orman Bakanlığı döneminde Avrupa Birliği Çevre Faslı açıldı, bütün şehirlerimiz için içmesuyu eylem planları hazırlandı ve hayali bile kurulamayan yüzlerce proje gerçeğe dönüştürülmeye başlandı.

Yine Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Çevre ve Orman Bakanlığı döneminde vahşi depolama olarak adlandırılan çöp dağları yerini modern katı atık bertaraf tesislerine bıraktı, menba kalitesinde içmesuyu sağlanan ileri biyolojik atıksu arıtma tesisleri kuruldu ve dev tesisler halkın hizmetine sunuldu.

Hükümette Bakanlıkların yeniden yapılandırılmasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevine getirilen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sudan ormana, meteorolojiden tabii hayatın korunmasına kadar pek çok alandan sorumlu oldu.

Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili olarak parlamentoda hizmet etmeye devam edecek.

HİZMETKAR OLMAYA DEVAM

Orman ve Su İşleri Bakanlığının resmi internet sitesinde Prof. Dr. Veysel Eroğlu için hazırlanan özgeçmişte, bugüne kadar halkına hizmet veren Veysel Eroğlu’nun bundan sonra da hizmete devam edeceği vurgulandı. Özgeçmişte şu ifadelere yer verildi: Prof. Dr. Veysel Eroğlu Edirne’den Kars’a kadar ülkemizin hemen her yerine hizmetleriyle imza attı. Bugüne kadar halkına hizmet veren, hizmetkar olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bundan sonra da hizmete ve hizmetkar olmaya devam edecektir.

HABER: Oktay YILMAZ

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz