Özel Haber

ÇOCUK OYUNUNA ÖNEM VERİYORUZ

DoaPark, Akasya ağacını kullanarak Türkiye’de çocuk oyun grupları ve kent mobilyaları tasarlayıp üreten ilk ve tek marka.

DoaPark, ‘çocuk oyunu işte!’ deyip geçmiyor; işine çocukların ‘oyunu’ önemsediği kadar çok önem veriyor.

90’lı yılların başında üretim faaliyetlerine başlayan DoaPark, 25 yılı aşkın bir süredir çocukların oyun kalitesini yükseltmek için çalışıyor. Geliştirdikleri çalışmalar ile çocuklarımızın dünyasına bir ışık ve mutluluk katmayı hedeflediklerini söyleyen DoaPark Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ayaz, “Bu ışık her zaman bize yol gösterici oldu. Amacımız; sadece farklı parçaların montajını yapmak değil. Asıl amacımız; öncü tasarımlarımızla tüm yaş gruplarında Doapark’ı tercih eden müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak ve çocuklarımız için, öncelikli olarak güvenliği göz önünde bulundurarak oluşturduğumuz oyun dünyalarında; mutlu olmalarını sağlayacak projeler üretmek oldu” diyor. Çocuk oyun gruplarında ve açık alan fitness aletlerinde dünya standartlarında üretim yapmak için, gerekli kalite belgeleri ve sertifikalarına sahip olan Doapark, bugüne kadar gelişimci, yenilikçi ve dinamik yapısı ile geliştirdiği tüm ürünlerini ve hizmetlerini fark yaratarak sundu ve sunmaya da devam ediyor.

 

 

DOAVATİON

İnovasyona ve Ar-Ge çalışmalarına son derece önem veren DoaPark firması yeni, sağlık ve güvenilir ürünleriyle çocuk oyun grupları üretiminde ülkemizde kendisinden söz ettiriyor. Aynı zamanda yurt dışı yatırımları da önemli bir boyuta ulaşmış durumda. DoaPark’ın uzman kadrosunun geliştirdiği Doavation kavramı çocuk dünyasının hayal gücü sınırlarını zorluyor. Erol Ayaz, ‘Doavation’ kavramını şöyle açıklıyor: Çocukların beklentileri doğrultusunda sektörel ve teknolojik gelişmeleri sentezledik. Çocuk sınırsızlığı ile düşünüp, profesyonel uygulamalar yaparak oyun dünyası için Doavation kavramını oluşturduk.

İnovasyonun, farklı, ayrıcalıklı, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak olduğundan yola çıkarak, Ar-Ge ve tasarım departmanlarımızda, uzman danışmanlarımızla birlikte çocuklarımızın yaşantılarına değer katacak yenilikler tasarlayarak, DoaPark’ın kurumsal kültür ve misyonu ile inovasyon kavramını birleştirdik.

 

 

ROBİWOOD

 

DoaPark’ın bünyesinde oluşturduğu Robiwood markası değerli ve organik ürünleriyle sektöre yepyeni bir soluk katıyor. Robiwood Organic Robinia Playground kullanılan materyal ve tasarımlarıyla çocuklar için eşsiz bir oyun deneyimi sunuyor. Robinia Pseudoacacia (Akasya) Ağacı’nı kullanarak Türkiye’de çocuk oyun grupları ve kent mobilyaları tasarlayıp üreten ilk ve tek marka. Butik ürünler olması ve Akasya ağacının dayanıklı – organik yapısı ürünleri eşsiz kılıyor. Özel tasarıma sahip oyun grupları çocukların güvenliği ve sağlığı ön planda tutularak üretiliyor. Üzerinde hiçbir kimyasal ve zararlı madde bulunmayan oyun grupları çocukların verimli vakit geçirmelerini sağlarken ebeveynlerin de gönül rahatlığıyla oyunları izlemelerine olanak sunuyor.

BENZERSİZ DOĞAL ŞEKİLLER

“Yeni Organik Robinia serisi oyun gruplarımız; doğanın benzersiz doğal şekillerinden ve Robinia’nın eşsiz formalarından esinlenilerek tasarlanmıştır. Oyun alanları tasarlamak için sanki özel olarak yaratılmış hissi veren Akasya ağaçlarından üretilmiş olan bu ürünler; çocukların doğaya olan ilgisini artırır ve hayatları için bir doğa anlayışı kazandırır” diyen Erol Ayaz: Akasya Ağacı’nın doğası gereği benzersiz doğal şekillerden oluşan ROBIWOOD markalı ürünlerimiz; oyun alanlarında oynayan çocuklar kadar takip eden yetişkinlerin de doğaya olan farkındalığını arttırmaktadır.

Robinia Pseudocacia (Akasya) Ağacı’nın mukavemeti, dayanıklılığı ve görsel zenginliği ile paslanmaz kaydırakların görkemli ve estetik görünümü birleştiğinde, özellikle kentlerde oluşturulan doğal oyun ve yaşam alanları için muhteşem bir sentez oluşturmakta, modern yapı ve kentlere ayrıcalıklı bir değer katmaktadır.

BUTİK İMALAT

DoaPark Fabrika Müdürü Volkan Özavcı, neden Akasya ağacını kullandıklarını anlattı. Akasya ağacının doğal formlarıyla kullanılarak oyun gruplarının oluşturulduğunu kaydeden Özavcı, “Bu işin farklı ve güzel olan kısmı ağacın doğal formunu bozmadan bu işi yapabilmek. Tam fabrikasyon değil, yarı fabrikasyon; yerine göre yerinde imalat yerine göre fabrika da imalat gerçekleştiriyoruz. Butik imalat diyebileceğimiz özel bir iş! İki ürünün bire bir aynı çıkması mümkün değil. Olayın güzelliğini veren de asında bu! Doğaya uyumlu doğal bir eser olarak ortaya çıktı. Ahşabın kendi doğallığı var. Doğal ama derme çatma değil… Tematik oyun evlerinin ve yapılarının karakteristik organik şekilleri ve eğrileri ile paslanmaz çelikten üretilen kaydırakların birbirlerini tamamlamasıyla eşsiz bir uyum ve görsel estetik ortaya çıkmaktadır” dedi.

 

 

 

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz