‘Orman Benim' Kampanyasıyla Ormanların Korunması Hedefleniyor

Ülkemizin doğal güzelliklerinden biri olan ormanlarının korunması ve orman yangınlarının önlenmesi adına Tarım ve Orman Bakanlığı önemli bir adım attı.

‘Orman Benim' Kampanyasıyla Ormanların Korunması Hedefleniyor

 

Orman Genel Müdürlüğü, "Orman Benim" kampanyasıyla toplumsal bilinci artırmayı ve ormanlarımız üzerindeki tehditleri önlemeyi hedefliyor.

 

Ülkemizin yüzölçümünün yüzde 30'unu kaplayan ormanlar, mutlak suretle korunması gereken en nadide kaynaklar arasında yer alıyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte meydana gelen orman yangınları, ormanlarımıza en büyük tehdidi oluşturuyor. Yüzde doksanı insan kaynaklı sebeplerden meydana gelen orman yangınları, 7'den 70'e yapılacak olan topyekûn mücadele ile başarıya ulaşabilmektedir.

 

Genel Müdürlük, bu amaçla "Orman Benim" kampanyasını başlattı. Kampanyaya Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın Muğla'dan start vermesiyle birlikte, Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık, Bakan Yardımcısı Abdulkadir Polat, Genel Müdür Bekir Karacabey, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, öğrenciler ve vatandaşlar da katılım sağladı. 81 ilde aynı anda başlatılan kampanyaya her yaştan vatandaşımız katıldı.

 

Düzenlenen etkinlikler, özellikle yol kenarlarındaki orman bakım çalışmaları, atıklardan ormanların temizlenmesi, bilgilendirme seminerleri ve farkındalık oluşturma faaliyetlerinden oluşuyor. Ayrıca, Murat Kekilli'nin bestelediği şarkı da kampanyaya destek verdi.

 

"Orman Benim" kampanyasıyla, ormanlarımızı koruma sorumluluğunun bilincinde olan bir toplum olarak, gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakma çabasında birlikte hareket ediyoruz.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler