‘DENİZİN MAVİSİNE, DOĞANIN YEŞİLİNE BAYILIRIM’

‘DENİZİN MAVİSİNE, DOĞANIN YEŞİLİNE BAYILIRIM’

Geniş bir bahçeye sahip olduğunu belirten Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner: "Denizin mavisine, doğanın yeşiline bayılırım" diye konuştu.

 

Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner ile birlikteyiz. Doğayı çok sevdiğini vurgulayan ünlü sanatçı, bahçesinde nasıl vakit geçirdiğini anlattı.

 

Hüner Coşkunerin bahçeyle, çiçeklerle arası nasıldır?

   Kendimi bildim bileli denizin mavisine, doğanın yeşiline bayılırım. Doğayı çok seviyorum. İstanbuldaki evimde küçük bir bahçem olmasına rağmen Bodrumdaki evimde oldukça geniş bir bahçem var. Orada da yok yok... Çiçeklerimin yanı sıra limondan tutun da mürdüm eriğine, karaduttan beyazduta kadar çok sayıda ağacım var. Ailece böyleyiz. Annem, 87 yaşında, 6 ay İstanbulda 6 ay Amasrada oturuyor. Yaşını hiç göstermiyor. Çünkü doğal besleniyor. İstanbuldaki evimin bahçesinde de ikiz kardeşim ile birlikte Aloe Veradan çeri domatesine kadar çok sayıda bitki ve sebze yetiştiriyoruz. Kendim, özellikle ilgileniyorum.

 

Doğada vakit geçirmeyi seviyorsunuz...

   Tabi... Doğayı sevdiğim gibi naturel şeyleri de severim. Bahçede yetiştirdiğim limonun tadını manavdan aldığımda bulamıyorum. Mesela biber... Dalından koparıp yemeği çok severim. Biberimi koparırken yıkayıp, öpüp yiyorum. Her sebze ve meyveyi mevsiminde tüketmeyi seviyorum. Hasta olduğumda da şifa için bitkilerden faydalanıyorum. Mesela üşütürüm, annem hemen ‘şu otla bu bitkiyi karıştır, iç der. Kısacası doğal olan her şeyi çok seviyorum, doğayı çok seviyorum.

   Beni bu muhitte herkese sorabilirsin; içindeki sevgiyi dışarıya yansıtan biriyim. Çocuk gördüğüm zaman başını okşarım, yolda tanımadığım yaşlıyı bile öperim, hayvanlara aşırı derecede sevgim vardır. O kadar seviyorum ki, dilim bunu anlatmada yetersiz kalır. 2 tane köpeğim 1 tane de kedim var. Üçü bir araya geldiği zaman tadına doyamıyorum. Ağızları var, dilleri yok. Yemek verirseniz yiyorlar. Bir de şunu öğrendim; insana elinizi verdiğiniz zaman kolunuzu da kapıyor. Hayvana yemek verdiğinizde elinizi öpüyor. Sokaktaki kedilere, köpeklere, kargalara bile yemek veririm. Cenabı Allah biliyor, ben bunları karşılıksız yapıyorum. Hayvanlara verdiğin bir lokma öbür tarafta sana şefaat getirecek. Zerre kadar iyilik yaparsan onun karşılığını göreceksin, zerre kadar kötülük yaparsan onun da karşılığını göreceksin.

 

Bahçenizde zamanınız nasıl geçiyor?

   Bahçemdeki bütün çiçeklerle fırsat buldukça kendim ilgileniyorum. Çiçeklerimle konuşuyorum. Bakımını yapıyorum. Bahçemin dizaynı çok güzel. Ablam modacı olduğu için estetiğe çok önem veriyor. Doğa insana huzur veriyor. Ayrıca fırsat buldukça da sahile gidiyorum. Orada bulunan çimlerde, vücudumdaki elektriğin gitmesi için çıplak ayak yürüyorum. Bir kere doğayı seven insandan asla zarar gelmez. Doğa insana bir takım şeyler vermeye hazır yeter ki siz ne aradığınızı bilin.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

 

   Şu etrafınıza, şu doğaya bir bakın, gözünüzü yoracak bir şey görebilir misiniz? İnsanın yorgunluğunu alıyor. Çiçekleri ve doğayı sevin diyorum. İnsanlara şunu tavsiye ediyorum; sinirlendiklerinde sinirini bir insandan çıkaracaklarına vakit ayırabiliyorlarsa çimenlerde çıplak ayak yürüsünler. Birbirlerine sevgi saygıyla yaklaşmalarını istiyorum. İnsanların hoşgörüye ve sevgiye ihtiyaçları var. Üzücü olaylar yaşıyoruz ama ölenle de ölünmüyor. Yaşanan bu olaylar olgunlaştırıyor bizi. Ama yaşadığımız sürece de hayata güzel bakalım, kalp kırmayalım. 

 

 

 

Turkish Art Music singer Mrs. Hüner ÇOŞKUNER mentioned that she has a s a large garden and" I love the blue of the sea and  green of nature."She said.Occasionally spending time in the garden Mrs. Coşkuner sait that she grows diffrent plants in her garden as well as vegetables and fruits."


Paylaş: 

Diğer Haberler