G.ANTEP’TEN BÜTÜN TÜRKİYE’YE KARMEN PEYZAJ

Gaziantep’te 1975 yılında temelleri atılan Karmen Peyzaj 25 yıldır peyzaj sektöründe hizmet veriyor. 2011 yılından bu yana rulo çim üretimi de yapan firma Türkiye genelinde bir marka olmayı hedefliyor.

 G.ANTEP’TEN BÜTÜN TÜRKİYE’YE  KARMEN PEYZAJ

 

Gaziantepte çiçek ve peyzaj dendiğinde ilk akla gelen Karmen Peyzaj firması, 41 yıllık tecrübesiyle Türkiye pazarına açılıyor. 1975 yılında Karmen Çiçekçilik olarak kurulan firma 25 yıldır da peyzaj sektöründe hizmet veriyor. Gaziantep ve çevre illerinde alanında lider konumda bulunan Karmen Peyzaj aynı zamanda Türkiyede birçok ilde peyzaj uygulamalarına imza atmanın başarısını yaşadı. Karmen Peyzaj şimdi ise bütün Türkiyeye hizmet vermeye hazırlanıyor. Karmen Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı İlker Mavi, ulusal bir firma olarak büyümek istedikleri, kadrolarını buna göre oluşturduklarını söylüyor.

 

1975TEN BUGÜNE

Karmen Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı İlker Mavi, Karmen Peyzaj hakkında şunları söylüyor: "1975 yılında Karmen Çiçekçilik olarak başladığımız işimizi daha sonra genişleterek peyzaj sektörüne geçiş yaptık. Gaziantep, civar iller ve Türkiyede birçok ilde peyzaj uygulamalarına imza attık. Şu anda 16 bin metrekare alanda fidan satışı ve küçük çapta üretimler yapmaktayız. Bunun dışında birçok ilde üretim yerlerimiz mevcuttur. Yerli bitkilerin satışı yanı sıra ithalatını doğrudan bizim yaptığımız bitkiler de fidanlığımızda yer almaktadır. İtalya, Almanya ve Hollandadan direk kendi ithalatımızı yapmaktayız. Ayrıca 2011 yılından bu yana Gaziantepte en son teknolojik makine ve ekipmanlarımızla rulo çim üretimi yapmaktayız."

 

25 YILDIR PEYZAJ SEKTÖRÜNDE

İlker Mavi, "25 yıldır peyzajcılık sektöründe faaliyet gösteriyorum. Binalara, bahçelere, sitelere düzenlemeler yapıyoruz. Günümüzde doğal görsellik önemli olup şehirlerde beton yığınları çok fazla olmaya başladığı için insanlar peyzaj yaptırıyor. Gaziantepte peyzajı en çok bağ evlerine, villalara ve sitelere yaptırıyorlar. Gelir düzeyine bağlı olarak yaşam kalitesinin artması bu tür taleplere ihtiyacı beraberinde getiriyor" diye konuştu.

 

VANDAN KAYSERİYE KADAR

Temelleri 1975 yılında Karmen Çiçekçilik olarak atılan firma, 25 yıl önce peyzaj sektörüne geçiş yaptı. Karmen Peyzaj 2011 yılında ise Rulo Çim üretimine başladı. Bölgenin ilk ve tek rulo çim üreticisi olduklarını vurgulayan İlker Mavi, 500 bin metrekare rulo çim üretim tesisinin faaliyette olduğunu söyledi. Bölgede nakliye avantajını değerlendirdiklerini vurgulayan Mavi, Vandan Kayseriye kadar yüzde 90 oranında kendi ürünlerinin kullanıldığını belirtti. Mavi, "Rulo çim üretimine 6 yıl önce başladık. Biz üretime başlamadan önce bu bölgeye batı bölgelerinden çim geliyordu. Metrekareye 3-4 lira fiyat biniyordu. Biz de bu artı eksiyi görerek Gaziantepte üretim yapmaya başladık. Bunu da başarmış olduk, şu anda 500 bin metrekare çim üretimim var" dedi. Ayrıca, Mavi bölgesel iklim avantajını da değerlendirdiklerini söylemeyi de ikmal etmiyor.

 

ULUSAL BİR MARKA OLUYORUZ

Yeni hedeflerinin ulusal bir firma olmak olduğunu söyleyen Karmen Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı İlker Mavi, Plant Dergisi ile şunları paylaştı: "Biz gerek Gaziantepte gerek ise bölgede misyonumuzu tamamladığımızı düşünüyoruz. Gaziantep ve çevresinde yapmış olduğumuz çalışmalar bizi bu bölgede bir marka haline getirdi. Artık ulusal bir firma olmak istiyoruz. Hedefimiz bu yolda ilerlemek. Vizyonumuzu, misyonumuzu, kadromuzu şu anda bu hedefe göre çerçevelendiriyoruz. Şimdilik şirket merkezimi yine Gaziantep olacak ama ileriye doğru İstanbul, İzmir bölgelerinde bir oluşama doğru gideceğiz."Karmen Landscape Co., was founded in 1975 in Gaziantep and serving in the landscaping industry for 25 years.  Since the year 2011 the company engaged in production of rolled grass and aims to become a brand in Turkey in this area.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler