15 Yıldır Kaliteli Rulo Çim’in Adresi

Marka Rulo Çim, 700.000 m2’lik üretim alanında rulo çim üretimi yaparak Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyor.

15 Yıldır Kaliteli Rulo Çim’in Adresi

Marka Rulo Çim Ltd. Şti’nin kuruluş hikayesi ve dünya standartlarında yaptığı üretimi Gökhan Yorulmaz ile konuştuk. Marka Rulo Çim, 700.000 m2’lik üretim alanında rulo çim üretimi yaparak Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyor

Merhaba Gökhan Bey, Marka Rulo Çim için neler söylersiniz?

Ada Marka Rulo Çim Peyzaj İnşaat San Tic Ldt Şti olarak 2007 yılından beri rulo çim üretim sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Rulo çimlerimiz, parklarda, bahçelerde, konutlarda, villa bahçelerinde, özel konut projelerinde, yol kenarlarında, refüjlerde, spor sahalarında ve peyzaj çalışmalarında kullanılıyor. Peyzaj sektöründe çim, sayısız farklı şekilde ve alanda kullanılıyor. Marka Rulo Çim olarak, insanlara keyifli vakit geçirebilecekleri alanlar sunuyoruz, mottomuz da “Lütfen Çimlere Basınız”.

Üretim sahalarınızdan bahseder misiniz?

Yüksek verimli topraklarda kaliteli ve dayanıklı rulo çim üretiyoruz. Sakarya’daki çim ekim alanlarımızda, öncelikli olarak toprak hazırlığı ve tesviye işlemi yapılarak, toprağı çim ekimi için hazır hale getiriyoruz. Sonrasında coğrafyaya uygun olan çim tohumu seçimi yapılarak, ekim işlemini gerçekleştiriyoruz.

15 yıldır rulo çim üretimi yapıyor ve sektörün ihtiyacını karşılıyoruz. Ürünlerimizi her geçen gün daha kaliteli hale getirerek dünya standartlarında çim üretimi yapıyoruz. 2021 yılı itibariyle yıllık üretim kapasitemiz 700.000 m2’ye ulaştı. Teknolojiyi tüm üretim aşamalarımıza entegre ettik ve sürekli geliştirmeye devam ediyoruz.

Ürünleriniz nerelerde kullanılıyor? Müşteri profilinizden bahseder misiniz?

Çimin kullanım alanı oldukça geniş. Marka Rulo Çim olarak park ve bahçelerde, konutlarda, villa bahçelerinde, özel konut projelerinde tedariki ve uygulama hizmeti veriyoruz. Bugüne kadar üç yüz civarında büyük projeye imza attık. Bu projelerde kullanılmak üzere rulo çim tedariki ve uygulamaları yaptık.

Nitelikli teknik kadroya sahibiz, tecrübeli ekibimizin gözetiminde verimli toprak, iklime uygun doğru tohum seçimi, standartlara uygun saha hazırlığı, çevreyi gözeten gübre ve ilaç kullanımı ile ürettiğimiz ürünümüzü yurdun dört bir yanına sevk etmekteyiz. Irak, Azerbaycan ve Makedonya’daki muhtelif projelerde de kullanılmak üzere ihracatını yaptığımız sevkiyatlarımız olmaktadır.

Peyzaj uygulamaları ve peyzaj algısı hakkında neler söylersiniz?

Kent nüfusunun sürekli artmaya devam etmesi, yoğun kentleşme sonucu insanların doğaya ilgisi arttı. Kentsel yeşil alanlar, bahçeler, balkonlar, hobi bahçeleri gibi alanlar keyifli vakit geçirilen ve doğayla temas edilen alanlar. Bunların önemi pandemi sürecinde çok daha iyi anlaşıldı. Küçük ölçekli alanlarda çim uygulamaları da oldukça revaçta. İnsanlar yaşam alanlarında yeşil alanlara ihtiyaç duyuyorlar.

Türkiye’de peyzajın önemi ve insan yaşamına kattığı pozitif değer algısı insanlarımızın kafasında olumlu yönde şekillenmeye başlayınca peyzaj sektöründe ciddi bir hareketlilik başlamıştır. Bu süreçte sadece rulo çim üretimi değil, süs bitkisi ve çiçek üretiminde de önemli bir artış olmuştur.

Her yıl artan rulo çim talebini karşılayabilmek için üretim sahalarımızı büyüterek, makine parkımıza takviyeler yaparak, üretimle alakalı Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri takip ederek, amatör ruhla profesyonelce çalışarak üretim yapmaktayız.


Paylaş: 

Diğer Haberler