AÇILIŞ KONUŞMASI İBRAHİM ADIYAMAN’DAN

Plant Ödülleri gecesinin açılış konuşmasını yapan Plant Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Adıyaman, derginin önümüzdeki yıllardaki hedeflerini açıkladı

AÇILIŞ KONUŞMASI İBRAHİM ADIYAMAN’DAN

Plant Dergisi Genel Yayın Müdürü İbrahim Adıyaman, Plant Ödülleri gecesinin açılış konuşmasını yaptı. Genel Yayın Yönetmeni Adıyaman konuşmasında konuklara Plant Dergisi ile ilgili kısa bilgiler verdi. Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisinin 5 yıldır yayın hayatını sürdürdüğünü kaydetti. Derginin kısa sürede ciddi oranda ilerleme kaydettiğini ifade eden Adıyaman, şunları söyledi: "Bir sanat tarihi süjesi olarak peyzaj ve halihazırda bunun en önemli sacayağı olan süs bitkiciliği disiplinlerinde sektörel - akademik yayıncılık faaliyetlerinde bulunmak yoğunluk ve yorgunluk gerektiren bir uğraştır. Bir süreli yayın için henüz yolun başında olmamıza rağmen, 5 yıl gibi kısa bir sürede görsel ve düşünsel açıdan hayli ilerleme kat ettiğimiz kanaatindeyim. Hedeflediğimiz dikey derinliği şu an için yakalayamamış olsak da, sektör adına; kurumsallaşmak ve var olabilmek yolunda bu ödüllerin ve bizzat bu önemli gecenin aktörlerinden biri olmakla yatay eksendeki sorumluluğumuzu bir nebze yerine getirdiğimizi düşünüyorum.

8 AYLIK ÇALIŞMA

Adıyaman, konuşmasının devamında Plant Ödülleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Plant Ödüllerinin ilki olan Plant Ödülleri 2013-2014 için 8 ay gibi bir sürece ciddi bir çalışma yapıldığını ifade eden Adıyaman, şöyle konuştu: "Genelde bu tür ödül organizasyonlarının çıktısı, hem yarışma ve rekabet duygusunu artırarak kalitenin yükselişinde öncü olmak; hem de alan içi organizasyon ve koordinasyonun sağlanmasına önayak olmak şeklinde tezahür ediyor. Yaklaşık 8 ay süren çetin bir hazırlık aşamasında bizi motive eden ve diri tutan şey aslında bu iki beklenti oldu."

LOKOMOTİF YAYIN ORGANI

Plant Ödüllerine katılanlara teşekkür eden Adıyaman, 2 yıl sonra düzenlenecek olan Plant Ödülleri 2015-2016 Ödüllerinde yeniden buluşma temennisinde bulundu. Adıyaman, sözlerini şöyle tamamladı: "Sıfırdan bir organizasyon oluşturmak gerçekten zor bir iş. Bu bakımdan 2 yıl sonra daha geniş bir katılımla hep beraber daha güzel işler ortaya çıkarabileceğimiz kanaatindeyim. İnşallah sektörümüz bu geceden sonra,  üreticisiyle, peyzaj mimarıyla; uygulayıcısıyla, akademisyeniyle ve özellikle devlet politikalarıyla; kısacası tüm kurucu ve tali unsurlarıyla yekvücut olacaktır. Bizim, sektörün lokomotif bir yayın organı olarak en büyük temennimiz budur.    


Paylaş: 

Diğer Haberler