BAHÇE MARKET’TEN SEVGİLİLER GÜNܒNE ÖZEL HAZIRLIK

BAHÇE MARKET’TEN SEVGİLİLER GÜNܒNE ÖZEL HAZIRLIK

Bahçe Market Sevgililer Gününe özel hazırlıklarını tamamladı. Aşk Bahçesi konsepti sevgilileri bekliyor. Aşk Bahçesi konseptinde, çiçek ve farklı objelerle mini bir bahçe oluşturuldu.

 

 

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.nin kurduğu Bahçe Market, 14 Şubat Sevililer Gününe özel hazırlık yaptı. Hürriyetten Fatma Aksunun haberine göre, Aşk Bahçesi ismi verilen konseptte, çiçek ve farklı objelerle mini bir çiçek bahçesi oluşturuluyor. Aşk Bahçesinde isterseniz sizin için özel olan eşyalar da yer alabiliyor. Fiyatları ise 25 ile 250 TL arasında.

 

Bakımları oldukça kolay minyatür bahçelerde, soğuğa dayanıklı sedum, aceverya (Saksı güzeli) kaktüs, aloevera, succulent, samadora (dağ palmiyesi) fitonya, kalonşo, mini orkide, bonzai ve mini güller kullanıldı. Bu aranjmanlarla, ister sevgilinizle ilk buluştuğunuz anı, ister gelecek hayallerinizi, isterseniz de ölümsüzleştirmek istediğiniz bir anı bu minyatür bahçede canlandırabiliyorsunuz.

BUKET YERİNE, MİNYATÜR BAHÇE İLE İLANI AŞK 
Bahçe uzmanlarınca yarım saatte farklı objelerle hazırlanan çiçek ve minyatür bahçe fiyatları 25 lira ile 250 lira arasında değişiyor. Eğer isterseniz kendi evinizden getirdiğiniz objelere de yer verebilir. Evlenme teklifinizi bile böyle bir aranjman içinde hikayeleştirerek yapabilirsiniz. Hatta, sevgilinizin evinin önünde, çiçeklerle kalp şeklinde oluşturulan mini Aşk Bahçesinde diz çöküp,  ilan-ı aşk bile yapabilirsiniz.

 

 

HARRANLI NİMET HAZIRLIYOR

Minyatür çiçek bahçeleri Harran Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümünü bitirdikten sonra Hollandada Wageningen Üniversitesinde de ziraat üzerine eğitim alan Nimet Karanfilin hünerli elinden çıkıyor.  Harranlı Nimete göre, en çok  "Beraber yaşlanalım", "İlk buluşma" temalı bahçeler ilgili görüyor. Mini bahçedeki aranjmanları oluşturan çiçekleri birbiriyle uyumlu türlerden seçtiklerini anlatan Nimet Karanfil, "Alışılmışın dışında bir tarz isteyenler için, kesme çiçek yerine, saksılı çiçeklerle, farklı temalı hikayeler sunuyoruz. Bu da müşterinin sadece yarım saatini alıyor" dedi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler