Bitkiye Dair Her Şey ‘Bahçem’de

Rengarenk görünümüyle şehrin en güzel vitrini olan “Bahçem” törenle açıldı.

Bitkiye Dair Her Şey ‘Bahçem’de

Rengarenk görünümüyle şehrin en güzel vitrini olan “Bahçem” törenle açıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Sektörel tecrübemizi iklim ve coğrafya koşullarımızla buluşturarak dünyada süs bitkileri ve peyzaj konusunda marka olmayı hedefliyoruz. Sakarya’ya hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve rengarenk görünümüyle vatandaşların beğenisini kazanan Bahçem’in açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı törenle yapıldı. Bahçem’in açılış programına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ali İhsan Yavuz, Sakarya Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım, TÜRASAŞ Genel Müdürü Sayın Mustafa Metin Yazar, Ak Parti İl Başkanı Sayın Yunus Tever, MHP İl Başkanı Sayın Ahmet Ziya Akar ve ilçe belediye başkanları katıldı.

“Hedefimiz dünya markası olmak”

Bu alanda şehrin potansiyelini ortaya çıkarmak için yeni projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Yüce, “Tüketicilerin ürünleri inceleyebilmesi için Sapanca Yanık’ta konsinye satış merkezi kuruyoruz. Tüketici burada yapraklı ağaç, ibreli bitkiler ve çalı grubu gibi bitkileri yerinde görebilecek. Şehrimizin bu alandaki potansiyelini öne çıkarmak için gayretle çalışıyoruz. 200 m2’lik alanda perakende alışverişin yanı sıra insanımız, bitkilerin üzerinde zevklerine göre aranjman çalışmaları yapabilecek. Fidan ve Peyzaj AŞ bünyesinde sözleşmeli üretim modeliyle üretici ve tüketici arasındaki organizasyonu sağlıyoruz. Üreticiye dikim alanı, dikim, bakım, ekipman ve tohum tedariki gibi konularda destek oluyoruz. Tüketicinin istediği koşulların sağlayıp ürünü alacağını garanti eden bir anlaşma imzalıyoruz. Böylece küçük ölçekli işletmelerimizi modern tedarik zincirine dâhil ediyoruz. Bu model ile üretici risklerini azaltıyor, modern ekipmanlara yatırım yapıyor, pazar kaygısını ortadan kaldırıyoruz.” diye konuştu.

Bahçem değerli ve vizyon bir proje

Açılışta konuşan Bakan Karaismailoğlu, Bahçem projesinin değerli ve vizyon bir proje olduğunu vurgulayarak, “Bizim bakanlığımızda akla gelen ilk şey yollar, köprüler, raylı sistemler. Yeşili korumak bizim için en önemli konulardan biri. Biz 19 yılda 28 bin 200 kilometre bölünmüş yol ağı yaptık. Bu yaptığımız yollar sayesinde güvenli ulaşımı sağlayıp insanlarımızın can güvenliğini koruyoruz. Her yıl 2 buçuk milyon ağaca eş değer egzoz emisyonun doğaya salınımını engelliyoruz. Böyle güzel kıymetli projenin açılışına katılmak bizler için bir şans oldu. Başkanımızı bu proje vesilesiyle tebrik ediyorum. Bunlar çok değerli, vizyon projeler. Hedefimiz dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak. Hayata geçirdiğimiz projelerde her zaman doğaya insana saygı duyacağız. Başkanımız Ekrem Yüce’ye tekrardan teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Yüce, Bakan Karaismailoğlu’na günün anısına çiçek takdim etti. Sonrasında açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, Bahçem’i gezerek satışa sunulan ürünleri inceledi.


Paylaş: 

Diğer Haberler