Bölge Müdürü Ziya Polat Musul’da Ziyaretlerde Bulundu

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, Geleceğe Nefes Dünya’ya Nefes” projesi kapsamında Musul’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

Bölge Müdürü Ziya Polat Musul’da Ziyaretlerde Bulundu

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, Geleceğe Nefes Dünya’ya Nefes” projesi kapsamında Musul’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “?Bölge Müdürümüz Ziya Polat, Orman Genel Müdürlüğümüzün görevlendirilmeleriyle “Geleceğe Nefes Dünya’ya Nefes” projesi kapsamında Musul’da geçen yıl Musul başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı’nın koordinasyonunda Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz ile birlikte başlatılan çalışmaların devamı, geliştirilmesi hususlarında Musul Valiliği, Belediyeleri, 3 Üniversitesi ve Ziraat Müdürlüğü ile Başkonsolosumuzun refakatinde toplantılar gerçekleştirdi.

Proje kapsamında yeşillendirilecek alanlar heyet olarak gezildi. Musul’un yeşillendirilmesi kapsamında; üç üniversitenin, parkların, Musul’a bağlı diğer belediyelerdeki alanların ve yeni yapılan Irak’ın en büyük camisi “Camii Kebir” camisinin ağaçlandırılması ve buradaki fidanlıkların iyileştirilmesi için her türlü teknik destek yanında fidan desteği konularında istişarelerde bulunuldu.” denildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler