Dokumapark’a Avrupa Konseyi’nden Ödül

Kepez Belediyesi’nin halkın kullanımına kazandırdığı “Dokumapark Doğa-Kültür ve Sanat Parkı” Projesi Avrupa Konseyi’nden ödüle layık görüldü.

Dokumapark’a Avrupa Konseyi’nden Ödül

Kepez Belediyesi’nin halkın kullanımına kazandırdığı “Dokumapark Doğa-Kültür ve Sanat Parkı” Projesi Avrupa Konseyi’nden ödüle layık görüldü. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bugüne kadar ulusal ve uluslararası 10 ödül kazanmış Dokuma Park, Avrupa Konseyi'nden aldığı bu yeni ödülle yakasına yeni bir rozet ve omzuna yeni bir yıldız taktı.” dedi.

Kepez Belediyesi’ne bugüne kadar ödül üstüne ödül kazandıran Dokumapark Projesi kapsamında, eski Dokuma Fabrikasının tarihe tanıklık etmiş doğal yapısı bozulmadan, fabrika bahçesinde bir tek ağaç kesilmeden dönüşüm çalışmaları gerçekleştirildi.

Yeni yıla ödülle girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, açıklamalarda bulunan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Türkiye ile birlikte 40 ülkenin taraf olduğu Avrupa Peyzaj Sözleşmesi kapsamında düzenlenen "Avrupa Konseyi Peyzaj Ödülü" yarışmasında Türkiye'yi temsilen katıldığımız Belediyemizin Dokumapark Doğa-Kültür Sanat Parkı projesi, mansiyon ödülünü kazandı. 40 Avrupa ülkesinden yüzlerce projenin yarıştığı bu saygın yarışmaya, T.C. Tarım Bakanlığı tarafından ülkemizi temsilen 6 Proje sunulmuştu. Projemizin ülkemize ödül kazandırması, 2021 Yılının son gününde, yıllar süren emeklerin sahibi bütün çalışma arkadaşlarımıza güzel bir yeni yıl hediyesi oldu. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası 10 ödül kazanmış Dokuma Park, Avrupa Konseyi'nden aldığı bu yeni ödülle yakasına yeni bir rozet ve omzuna yeni bir yıldız taktı. 2021'in son gününde gelen bu sevinçli haber, 2022 yılındaki yeni başarılarımızın müjdecisi olsun. Temennim budur. Başarılarla dolu bir sene diliyorum. Herkese mutlu yıllar. “ dedi. 


Paylaş: 

Diğer Haberler