Expo’21 Hatay Başlıyor

Medeniyetler Bahçesi temasıyla gerçekleştirilecek olan Expo’21 Hatay dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlayacak.

Expo’21 Hatay Başlıyor

Medeniyetler Bahçesi temasıyla gerçekleştirilecek olan Expo’21 Hatay dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlayacak. 2021 yılında yapılması planlanan fakat kovid-19 pandemisi nedeniyle 1 Nisan tarihine ertelenen Expo’21 Hatay’ın hazırlıkları tamamlandı.

“Medeniyetler Bahçesi” ana temasıyla Expo 2021 Hatay Organizasyonunu düzenlemek için hazırlıklarını tamamlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) Yönetim Kurulu dünyadaki salgının seyri hakkında durum değerlendirmesi yaparak; etkinliğin tarihini 1 Nisan olarak değiştirmişti.

Katılımcı şehir bahçeleri, dünya mutfaklarından lezzetleri, onlarca etkinliği ve Hatay’a sunduğu daha pek çok fırsatla Expo 2021 Hatay kapılarını açmak için geri sayıma başladı. Expo’nun açılış tarihi olan 1 Nisan yaklaştıkça, heyecan da giderek artıyor. Tarihi, zengin kültürel mirası, doğası, eşsiz lezzetleri ve misafirperverliğiyle Hatay, tüm dünyadan gelecek olan ziyaretçilerini bekliyor


Paylaş: 

Diğer Haberler