EXPO’DA HEDEF 100 ÜLKE

Muhtarlara yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, EXPO’ya 100 ülkenin katılmasını hedeflediklerini söyledi.

EXPO’DA HEDEF 100 ÜLKE

MUHTARLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Konyaaltı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin (KONDER) düzenlediği toplantıda, EXPO 2016 Antalya Ajansı yöneticileri ve Konyaaltında görev yapan muhtarlar bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan KONDER Başkanı Durali Kolpak, ülkemizin üstlendiği en büyük organizasyon olan EXPOnun şehrimize neler kazandıracağı ve bu organizasyonla ilgili muhtarların bilgi sahibi olması için böyle bir toplantıyı organize ettiklerini belirtti.

 

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

EXPO alanının ve bu alanda yapılan faaliyetlerin tanıtımı ile ilgili sunumların ardından muhtarların sorularını cevaplayan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, Türkiyenin bugüne kadar aldığı en büyük projenin Antalyada gerçekleşeceğini söyledi. EXPO 2016 Antalyada 100 ülkenin bahçe kurmasını ve 8 milyon dolayında ziyaretçi hedeflediklerini belirten Gülay: "EXPO 2016 Antalya, 23 Nisan 2016 günü açılacak ve 6 ay açık kalacak. Ancak, EXPO sonrasında bu alan uzun yıllar Antalyaya bir cazibe merkezi olarak hizmet verecek." dedi.

 

EXPODA HEDEF BÜYÜK

Genel Sekreter Gülay şöyle devam etti: "Çevresel hassasiyetleri olan ve doğaya saygılı bir projeyiz. Endemik zenginliğimizi anlatmak için bunu bir fırsat olarak görüyoruz. 187 ülkeye davet gönderdik. Bugüne kadar Botanik EXPOlara en yüksek katılım 44 ülke olmuş. Ülkemize ve projemize güvendiğimiz için 100 ülke hedefiyle çıktık." Konuşmaların ardından Başkan Durali Kolpak ve Genel Sekreter Selami Gülay birbirlerine plaket takdim etti.

 

 

 

Antalya EXPO 2016  presented to 40 village headmans in boundaires of Konyaaltı district by the organisation of KONDER. Secretary General of the Antalya EXPO 2016  Mr. Selami GÜLAY spoke  in meeting and "we targetted to see 100 countries participate in the Expo." He said.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler