KARAOSMANOĞLU’DAN TAM DESTEK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne süs bitkisi üretimi yapılması amacıyla 100 dönümlük bir alan tahsis ederek, tam destek verdi.

KARAOSMANOĞLU’DAN TAM DESTEK

KOOPERATİF KURULDU

Başiskele Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bayrak, kooperatif ve çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlunun yönlendirmesiyle profesyonel olarak üretim yapmaya başladıklarını söyleyen Bayrak: "Başkanımız İbrahim bey bizi davet etti ve ‘madem bu işi yapıyorsunuz, size yer veriyorum, gelin burada fidancılık yapın dedi. Kooperatifimizin bulunduğu alan üretim yapmaya uygun hale getirildi. Biz de 2013 yılı Ağustos ayında çalışmalara başladık. Buraya geldikten sonra kabuk değiştirdik. Başkanımızın desteği ile üretim yapmaya devam ediyoruz." diye konuştu. Başkan Bayrak: "Kooperatif kurulmadan önce herkes kendi evinin bahçesinde üretim yapıyordu. Şu anda 100 dönüm arazi üzerinde 51 üye ve 22 üreticimizle üretim yapıyoruz. 100 dönümü 22ye böldük. Biraz daha görsele dayalı bir çalışma yaptık. Başkanımız uygun görürse yan tarafımızda bulunan 60 dönümlük araziye de talibiz." dedi.

 

AMAÇ; KALİTELİ ÜRETİM

Öncelikli amaçlarının kaliteli üretim yapmak olduğunu vurgulayan Başkan Recep Bayrak: "Üretimde kaliteyi yakalamayı hedefliyoruz. Formlu, standart bitki üretmek istiyoruz. Burada avantajlarımız fazla. Elektrik çekildi. Suyu, içme suyu gibi. Bu da bitki için çok iyi. Şehre çok yakınız. Dolayısıyla taşımacılık zor olmuyor. Başkanımız da öncelikli olarak bizi tercih ediyor, dışarıya gitmiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayazın bize çok büyük destekleri var. Ofis binası, çit ve kanalizasyon yapımı konusunda da desteklerini bekliyoruz." diye konuştu. Sapanca Kooperatifini örnek aldıklarını belirten Başkan Bayrak: "Sapancadaki kooperatif sistemini buraya oturtturmaya çalışıyoruz. 2014 Nisan ayı itibariyle bitki çeşitliliğini arttırmayı hedefledik. Belediye başkanımız bize destek olduğu sürece biz bu sektörde ayakta dururuz." dedi.

 

 

 

 

Mayor of Kocaeli Metropolitan Municipality Mr. İbrahim Karaosmanoğlu allocated 100 acres of land to Başiskele Agricultural Development Cooperative for ornamental plant production  and gave his full support. Head of cooperative Mr Recep Bayrak thanked to Mr. Mayor Karaosmanğlu and "we are aimed to produce qualified plants." He said.

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler