ÖZBEKİSTAN’DAN CENTRALPARK PROJESİNE ÖDÜL

Özbekistan’ın Taşkent şehrinde ‘Central Park Projesi’ kapsamında yürütülen çalışmaları ile Bioart firması ödüle layık görüldü.

ÖZBEKİSTAN’DAN CENTRALPARK PROJESİNE ÖDÜL

Özbekistan’ın Taşkent şehrinde ‘Central Park Projesi’ kapsamında yürütülen çalışmaları ile Bioart firması ödüle layık görüldü.

 15700 metrekare alana inşa edilen biyolojik gölet, Özbekistan’da bulunan en büyük biyolojik gölet konumunda. Proje ile amaçlanan; doğa ile uyumlu parkın Özbekistan’a yeni değerler katması ve sürdürebilir peyzaj uygulamasının hayata geçirilmesi.

  

Türk ve Dünya Mimarlar ve Mühendisler Birliği tarafından Özbekistan' da uygulamasını tamamladığı Taşkent Central Park Projesi Sürdürülebilir peyzaj uygulamaları alanında ödül almaya layık görüldü.

14-18 Kasım  tarihleri arasında Taşkent Özbekistan' da 9.su düzenlenen Avrasya Proje Yarışmasında Tashkentcity  Centralpark Park Özel ödüle layık görüldü.

Taşkent şehir merkezi parkı Kazak Lider Mimarlık ve inşaat mühendisliği akademisi, Türk dünyasının mühendis ve mimarlar birliği, Türk kültürünün uluslararası organizasyonu ve Türk konseyi Türk üniversiteler birliği kapsamında Avrasya Şehir Planlama Özel Ödülü'ne layık görüldü. 9. Uluslararası Mimarlık Mühendisliği ve Avrasya Tasarım Projeleri Festivali kapsamında , Taşkent Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi, Semerkand Devlet Mimarlık Enstitüsü ve İnşaat Mühendisliği, Buhara Mühendislik Teknoloji Enstitüsü  ev sahipliği yaptı.

Ödül Töreninde Bioart Biyolojik Tasarımlar Genel koordinatörü Erdal Yeşil'e ödülü takdim edilirken, Yeşil: "Taşkent valisi Cihangir Artıkhocayev'den Taşkent City lot 8 de yapmış olduğumuz biyolojik göletler ilgili güzel methiyeler duymak çok güzel bir duygu... Bioart Ailesi olarak çok teşekkür ederiz. Sürdürülebilir su ve doğa için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler