Plant Dergisi’ne Bir Ödül de Peyzaj Mimarları Odası’ndan

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından verilen 12. Peyzaj Mimarlığı Ödülleri’nde Plant Dergisi ‘İletişim’ ödülüne layık görüldü.

Plant Dergisi’ne Bir Ödül de Peyzaj Mimarları Odası’ndan

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından verilen 12. Peyzaj Mimarlığı Ödülleri’nde Plant Dergisi ‘İletişim’ ödülüne layık görüldü. 11 Aralık Cumartesi günü Ankara Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen ödül törenine Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman katıldı.

Adıyaman ödül töreninin ardandan yaptığı açıklamada; “Peyzaj ve süs bitkileri sektörünün en önemli kurumlarından birisi olan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından böyle bir ödüle layık görülmekten gurur duyuyoruz. Oda Başkanımız Yasin Otuzoğlu’na, seçici kurul üyelerine ve bu organizasyonda katkısı bulunan herkese teşekkür ederim. Uzun yıllardır devam eden çalışmalarımızın ödüle layık görülmesi bizi gururlandırdı.” dedi.

Sektörde yapılan çalışmaların daha fazla gündeme taşınmasını gerektiğini vurgulayan Adıyaman; “Ülkemizde peyzaj ve süs bitkileri sektöründe yapılan çalışmaların daha fala tanıtmı yapılması gerekiyor. Sektörümüz her geçen gün büyüyor, uluslararası standartlarda ürün yetiştiriliyor ve peyzaj projelerine imza atılıyor. Benim arzum yapılan bu çalışmalar hak ettiği ilgiyi görsün ve tanıtılsın. Plant Dergisi bu noktada böyle bir misyon üstlenerek on iki yıldır sektörün sesi oldu ve inşallah uzun yıllar olmaya devam edecek.” dedi.

Ödül takdiminin ardından konuşan 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Otuzoğlu; “Remzi Bey’e mesleğimize vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Plant Dergisi ile yaptığı çalışmalar peyzaj mimarlığı mesleğinin tanıtımı için önemli, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler