PLANT KONFERANS’LAR YENİDEN BAŞLIYOR

Plant Dergisi’nin organizasyonuyla gerçekleşen ‘Peyzaj ve Süs Bitkileri Plant Konferans’ yeniden üniversite kampüslerinde başlıyor. İlk konferans Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde.

PLANT KONFERANS’LAR YENİDEN BAŞLIYOR

Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisinin organizasyonu ile gerçekleşen ‘Peyzaj ve Süs Bitkileri Plant Konferans 2015-2016 eğitim dönemi ilk döneminde 7 üniversitede gerçekleşti. Konferanslarda onlarca konuşmacı yüzlerce peyzaj öğrencisiyle buluştu. Öğrenciler sektör aktörleriyle bir araya gelebilme ve merak ettikleri soruları yöneltme şansı yakaladı.

Üniversitelerden, sektörden ve öğrencilerden büyük ilgi gören ‘Peyzaj ve Süs Bitkileri Plant Konferaslarına bahar döneminde de hız kesmeden devam ediyoruz.

İlk buluşma Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesinde yapılacak. 1 Mart Salı günü saat 14.00daki Konferans KTÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Sedir Anfisinde yapılacak. Konferansa şu isimler konuşmacı olarak katılacak; KTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Acar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yeşil Alanlar Daire Başkanı Fatih Erol, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Bölge Temsilcisi Hamza Ertunga, Pektaş Fidancılık Firma Sahibi Mehmet Ali Pektaş ve Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman.

2 Mart Çarşamba günü ise Plant Konferas Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde olacak. Saat 14.00daki konferans Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünde yapılacak. Konferansın konuşmacıları ise TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Satın Alma Şefi Abdurrahman Çetinkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Şubesi Müdürü Halil Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Etüd Planlama Müdürü İlkay Çinçin, Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman ve Botanik Ladin Fidanlık İşletme Şefi Nidal Özdemir.

3 Mart Perşembe günü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Plant Konferansa ev sahipliği yapacak. Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünde gerçekleşecek konferansın başlama saati 14.00. Konferansa TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şube Başkanı ve İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Murat Ermeydan, Kahramanmaraş Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Kadir Arslan, Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman ve Karmen Peyzaj Genel Müdürü İlker Mavi konuşmacı olarak katılacak.

 

Plant Konferanslar önümüzdeki günlerde devam edecek. 


Paylaş: 

Diğer Haberler