TARIM SEKTÖRÜNDE 19 YILLIK TECRÜBE GLS GRUP TROF & COCOPEAT’TE KALİTE, SORUNSUZ TEDARİK

Torf üretimi ile 1997 yılında Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde faaliyetine başlayan firma, torf ocaklarının kapatılması ile GLS GRUP A.Ş. olarak sektörde torf ithalatı ve teminine başlamış ve halen devam etmektedir.

TARIM SEKTÖRÜNDE 19 YILLIK TECRÜBE GLS GRUP  TROF & COCOPEAT’TE  KALİTE, SORUNSUZ TEDARİK

 

Tarım sektöründe 19 yıllık tecrübeye sahip olan GLS Grup AŞ Trof ve Cocopeatteki kaliteli üretim ve tedarikliğiyle sektöre önemli hizmetleri bulunuyor. Başarı hikayesine 1997 yılında Boluda başlayan firma, hep ilerleyerek ve faaliyet alanını artırarak bugünlere geldi. 1997 yılında torf üretimi yapmaya başlayan GLS Grup, Bolunun Yeniçağa ilçesinde faaliyete başlıyor. Burada torf üretimli gerçekleştiren firma, devletin Yeniçağada bulunan torf ocaklarını kapatması üzerine GLS GRUP A.Ş. olarak torf ithalat ve teminine başlıyor. GLS GRUP A.Ş. bünyesinde Bahceturk, GLS Baltic, Florapeat, Maxpeat, Florapeat, GLS Cocopeat firmaları sektöre hizmet vermekte.

 

TORF & COCOPEAT

Sektörün Torf, Tarımsal Pomza, Cocopeat, Vermikulit, Perlit tedarikçisi olan GLS Grup çeşitli markalar adı altında Türkiye ve dünya geneline satış yapmakta. Torfda Belarus, Litvaniya gibi Baltık ülkeleri, Cocopeatde ise Sri Lanka ve Hindistanda güçlü partnerler ile yapılmış olan güçlü anlaşmaları bulunan firma, istenilen nitelik ve kalitede ürünlerini GLS Baltic, Maxpeat, Florapeat, GLS Cocopeat, Alturk markaları altında grup şirketi aracılığı ile Türkiye ve dünya pazarlarına ulaştırıyor.

GLS GRUP AŞ, Süs Bitkileri, Fide üretimi, Fidancılık ve Peyzaj sektörlerinin önemli sarf malzemesi olan Torf ve Cocopeatin ekonomik şekilde kesintisiz üretim ve tedarikliğini yaparak sektörde hizmet vermeye devam ediyor.

 

BAHCETURK

Bahceturk, GLS GRUP çatısı altında üretilen ürünlerin peyzaj ve bitkisel üretim sektörüne pazarlayan firması olarak geniş bir pazar payına sahiptir. Türkiye geneline yayılmış depo ve bayileri ile istenilen hız, kalite ve çeşitlilikte sektöre hizmet veriyor.

GLS GRUP, şirketler topluluğunun gurup firması olan BAHCETURK gurubun GLS Baltıc, Florapeat, Maxpeat ve GLS Cocopeat markalarıyla ürettiği torf ile cocopeatin Türkiyede bitkisel üretim sektörüne satış ve dağıtımını yapmakla birlikte Bahceturk markasıyla ürettiği perlit, tarımsal pomza ve Vermiturk markası ile de vermikulit satışını da gerçekleştirmektedir.

 

İLK VE TEK TÜRK FİRMASI

GLS Grup yetkilileri şu maddelere dikkat çekiyor;

  • GLS GRUP herhangi bir fabrikanın Türkiye bayisi değil, kendi markalarıyla fason üretim yaptırmakta ve üretim safhalarında bulunarak kalite ve diğer vasıfları kendi belirlemektedir.
  • Litvanya, Letonya, Beyaz Rusya ve Sri Lankada üretilen ürünlere kendi personeliyle üretim safhalarında bulunarak istenilen vasıfları ve kaliteyi garantilemektedir.
  • Güçlü lojistik ağıyla kesintisiz ve sorunsuz tedarik yapabilmektedir.
  • Geniş stok imkanları ve bölgesel depolarıyla her an müşteri isteklerini istedikleri miktarda karşılamaya hazırdır.
  • Yurt içi ve yurt dışında torf konusunda kendi tescilli markalarına sahip ilk ve tek Türk firmasıdır.
  • Güçlü bağlantı, ticari ilişki ve dostluklarıyla uluslararası zeminde sektörde ülkenin güçlü temsilcilerindendir.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler