TRABZON’DA PEYZAJ MİMARLARI VE ŞEHİR PLANCILARI BULUŞMASI

Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen ‘Güçlü Kalemler-1’ söyleşi programı Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşti. Söyleşi birçok değerli ismi bir araya getirdi.

TRABZON’DA PEYZAJ MİMARLARI VE ŞEHİR PLANCILARI BULUŞMASI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Şubesi önemli bir etkinliğe imza attı. Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen ‘Güçlü Kalemler’ söyleşi programına değerli isimler katıldı. Düzenlenen söyleşide Yüksek Mimar-Peyzaj Tasarımcısı Dr. Deniz Aslan, Yüksek Şehir Plancısı Can Kubin, Peyzaj Yüksek Mimarı ve Kentsel Tasarım Uzmanı Dr. Oktan Nalbantoğlu, Şehir ve Bölge Plancısı Mehmet Nazım Özer, Peyzaj Yüksek Mimarı Dr. Murat Z. Memlük ve Peyzaj Yüksek Mimarı Barış Ekmekçi bilgi ve birikimlerini Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileriyle paylaştı.

Güçlü Kalemler-1 Söyleşisinin açılış konuşmasını yapan Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Şube Başkanı Engin Aktaş, “Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Şubesi kurucu yönetim kurulundan bu görevi devir aldığımızda verdiğimiz sözlerden biri de Trabzon‘da bu tür etkinlikler gerçekleştirmekti. Bunu da bugün inşallah güzel bir biçimde tamamlayacağız. Bu söyleşi fikri hocalarımızla oluşturduğumuz bir sosyal paylaşım grubundan çıktı. Bu tarihe denk getirebilmek için çok çaba sarf ettik. Çünkü hepsi çok yoğun insanlar. Hepimiz bu söyleşiden kendimize bir şeyler katabilirsek çok büyük başarıdır. Çünkü bu işin Türkiye’de ve dünya çapında önde gelen isimleri burada. Önümüzdeki dönemlerde de önemli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bunlardan bir tanesi Gürcistan’a düzenleyeceğimiz Batum ve Tiflis teknik gezisi. Daha sonra da KTÜ’den mezun olmuş yine bu alanda uzman arkadaşlarımızı da burada misafir edeceğiz. Bu tür etkinliklerin kalıcı olmasını diliyorum” dedi.

0NkeDZgLhqo

Paylaş: 

Diğer Haberler