TÜRKMENİSTAN’DA ÖDEMİŞ’İ TEMSİL EDECEK

TÜRKMENİSTAN’DA ÖDEMİŞ’İ TEMSİL EDECEK

26-28 Ocak tarihleri arasında Aşkabat Türkmenistanda  düzenlenecek olan Uluslararası Süs bitkileri ve Peyzaj Fuarında (Turkmen Flower) ,Ödemiş  Süs Bitkileri Kooperatifi, Küçük Menderes Havzasını temsil edecek.

Türkmenistanın en büyük süs bitkileri ve peyzaj fuarı olan Turkmen Flower daha önceki yıllarda başarılı organizasyonlarla gerçekleşerek büyük ilgi topladı. Toplamda 108 metrekare alanda stant açacak olan Uluslararası Süs bitkileri ve Peyzaj Fuarına Küçük Menderes, Barış, MS Botanik ve Armağan Botanikin desteğiyle tarımsal kooperatifi çatısı altında Ödemiş Süs Bitkileri Kooperatifi de fuara katılacak. Organizasyonun Net Organizasyon şirketi tarafından yapılan Uluslararası Süs bitkileri ve Peyzaj Fuarı için önümüzdeki günlerde Ödemişten 1 tır süs bitkileri gönderilecek.Süs Bitkileri,Peyzaj ve yan sanayi konularında bilgi verecek olan fuar 10.00 ile 18.00 saatleri arasında halka açık olacak.

Aşkabatta düzenlenecek olan Uluslararası Süs bitkileri ve Peyzaj Fuarının organizasyonunu üstlenen Net Organizasyon yetkililerinden Zeynep Kekeç, "26-28 Ocak tarihleri arasında Aşkabat Türkmenistanda Uluslararası Süs bitkileri ve Peyzaj Fuarımızı açacağız. 2017 kış olimpiyatları da Türkmenistan Aşkabatta yapılacak dedi. Türkmenistan, Olimpiyat öncesi ülkenin çevre düzenlemesi ve peyzajıyla ilgili verdiği önemi Uluslararası Süs bitkileri ve Peyzaj Fuarında gösterecek. Fuara  Türkmenistan, Türkiye, İran, Çin, İtalya ve Hollandadan 150ye yakın bir katılımcı bekliyoruz" diyerek sözlerine ekledi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler