Yeşilin EN’leri 2020 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Orman Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez 2019 yılında gerçekleştirilen “Yeşilin EN’leri Ödül Töreni”nin bu yıl üçüncüsü düzenlendi.

Yeşilin EN’leri 2020 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Orman????Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez 2019 yılında gerçekleştirilen “Yeşilin EN’leri Ödül Töreni”nin bu yıl üçüncüsü düzenlendi. 2020 yılında ülkemiz ormancılığında üstün hizmet gösteren kişi ve kuruluşlara başarılarından ve ormancılığımıza katkılarından dolayı ödülleri Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli tarafından takdim edildi. “Yeşilin EN’leri Ödül Töreni” Orman Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törende konuşan Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, ‘’Bugün burada başarılı çalışmaları ile pek çok konuda öncü, lider ve yenilikçi çalışmalara imza atan; bilim ve teknolojiyi en iyi kullanan, Akdeniz ülkeleri arasında orman yangınlarına en hızlı müdahale eden, pandemiye rağmen üretimi en çok artıran, ağaçlandırma ve orman alanı artırmada Avrupa ve Dünyanın EN’lerine giren, ihracat - İthalat dengesini en kısa sürede pozitife çeviren, kamuda 2 yıl üst üste dünya rekoruna imza atan en öncü, pek çok EN’lerin gerçekleştirilmesinde üstün başarı gösteren Orman Genel Müdürlüğümüzün başta Genel Müdürümüz olmak üzere tüm teşkilat mensuplarını, Orman Genel Müdürlüğünün paydaşı olan ormancı sivil toplum kuruluşlarına, özel sektör temsilcilerine, bizlerle birlikte alın teri döken orman köylümüze, medya kuruluşu temsilcilerine, sanatçılarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyor Yeşilin En’lerine layık görülen siz katılımcıları tebrik ediyorum.” dedi.?

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey, ‘’2020 yeşilin her tonuyla toprağa hayat, bizlere ve içinde barındırdığı binlerce canlı türüne nefes olan ormanlarımız ve bu Yeşil Vatan için; Genel Müdürlüğümüzü pek çok alanda EN’lere ulaşmasını sağlayan kışın karda, buzda yazın ise korda, közde çalışan orman teşkilatımızın her bir mensubuna, özel sektör temsilcilerine, orman köylerini kalkındırma kooperatif temsilcilerine, medya kuruluşu temsilcilerine, sanatçılara ve ormancı sivil toplum kuruluşlarına, huzurlarınızda teşekkürlerimi sunar ve ödül alan siz değerli katılımcıları gönülden kutlarım. Yaptığımız bu çalışmaların ve başarıların arkasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere ve bakanlığımıza verdiği destek vardır. Buradan sizlerin huzurunda bu desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bizlerden desteklerini esirgemeyen, her daim yanımızda bulunan Sayın Bakanımıza, minnet ve şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

Davetliler arasında bulunan TBMM Tarım Orman Komisyon Başkanı Yunus Kılıç ve FAO Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu Yeşilin EN’leri? hakkında konuşmalarını sundu. Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli ve protokol üyeleri tarafından ödül alanlara ödüllerinin takdiminin ardından program sona erdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler