Sektörel

İSTANBUL’UN ÇİÇEKLERİ İSTANBUL'DA ÜRETİLİYOR

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin Süs Bitkileri Kooperatifleri ile işbirliği sayesinde İstanbul çiçekleri İstanbul’un köylerinde üretiliyor. İstanbul’un dört ilçesi; Beykoz, Şile, Silivri ve Çatala’da toplam 8 köyde Süs Bitkileri Kooperatifleri’ne alım garantili üretim yaptırılıyor.

Üreticiler, İBB Ağaç ve Peyzaj A.Ş. ile anlaşarak mevsimlik çiçek yetiştirdiğini belirtiyor, bu sayede üreticiye gelir kaynağı sağlanıyor. Silivri Süs Bitkileri Kooperatif Başkanı Erdinç ATMACA “Bu proje kapsamında çalışan üreticilerin üretim adetlerini yaklaşık 120 kat artırdığını” belirtiyor.

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Ali SUKAS; “yüzde52 oranında köylü kooperatiflerden alım garantili üretim yapılırken biz bu sene yüzde70’lere kadar çıkardık. Burada esas olan; köylünün kendi toprağında, kendi bahçesinde, kendi evinde müreffeh bir şekilde yaşabilmesine katkı sağlamak. Bu ticaret değil.” dedi.

Silivri Süs Bitkileri Kooperatif Başkanı Erdinç ATMACA ”Bu sosyal sorumluluk projesi dahilinde biz seralarımızda üretim yaparken, yüksek miktarda iş gücüne ihtiyaç duyuyoruz. Köyümüzde değişik yaş gruplarında işçiler çalıştırıyoruz. Bu şekilde köyümüze istihdam sağlıyoruz.” dedi.

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Ali SUKAS; “ İstanbul’un çevresindeki köylere, oradaki yerleşik hayatı bozmadan herkesi kendi yerinde tutabilecek imkânları onlara sunmaya gayret ediyoruz.” dedi.

 

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz