Sektörel

İstanbullu Bahçe Marketlerde Nefes Aldı

Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Ali Sukas zorlu günlerde insanlarımızın sabırla evde kalmaya devam etmeleri gerektiğini vurgulayarak, “Bu salgın bizlere pek çok şeyi yaşayarak öğretti. Biraz daha sabredip, kendi karantina uygulamamıza devam edersek güzel günleri hep birlikte karşılayacağız. İstanbullu bu süreçte yeşilin, mavinin, temiz havanın değerini çok daha iyi anladı. Artık hiçbir vatandaşımıza yeşili koru, uyarımızı yapmak zorunda kalmayacağız. Çünkü onlar yeşile, maviye, havaya, suya artık kayıtsız şartsız sahip çıkacaklardır. Evde kaldıklarında saksıdaki bir çiçeğin, balkondaki bir yeşilliğin, bahçedeki bir fidanın, sebzenin ne kadar hayati önem taşıdığını gördüler” dedi.

Bahçe Marketlerde İstanbulluya salgın günlerinde de hizmet etmeyi sürdürdüklerini ifade eden Genel Müdür Sukas, “Hijyen ve sosyal mesafeden taviz vermeden, insanlarımızın süs bitkisi, meyve fidanı, sebze fidesi ihtiyacını karşılıyoruz. Kaybettiğimizde farkına vardığımız değerlerin ne kadar önemli olduğunu gördük. Birbirimize sarılamamanın acısını yaşadık. İstanbullu bu sene hiç olmadığı kadar süs bitkisine, sebze fidanına, ağaca ilgi gösterdi. Umarız salgın geçtikten sonra da aldıkları bitkilere çok iyi bakarlar” diye konuştu. 

Her gün ortalama 5 bine yakın İstanbullunun ziyaret ettiği 10 adet Bahçe Market, İstanbul’un çeşitli noktalarında yer alıyor. Alibeyköy’deki Bahçe Market, 1200 metre kare kapalı, 2000 metre açık alanıyla marketlerin en büyüğü. 

 
Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz