Sektörel

Kooperatif Üreticinin Yanında

Kestel Süs Bitkileri Kooperatifi üreticinin yanında olmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç A.Ş ile alım garantili 100 bin peyzaj gülü anlaşması ile 2014 yılından beri devam ediyor. Alım garantili üretim kaliteyi artırıyor ve üreticiyi koruyor.  Bugüne kadar yapılan birçok alım garantili anlaşma üreticiye destek oldu.

Hedef yurtdışı pazarı

Süs bitkiciliği sektörü ihracat alanında kazandığı ivmeyi salgın sonrasında da devam ettirmek istiyor. Kestel Süs Bitkileri Kooperatifi öncülüğünde yapılan çalışmalar ile ihracat alanında ciddi adımlar atılıyor. 2019 ve 2020 yıllarında toplamda muhtelif çeşitlerdeki 5.000 adet repikajlık süs bitkisinin Ukrayna 'ya gönderilmesi sağlandı.

Atılan her adım üretici için

Kestel Süs Bitkileri Kooperatifi tarafından üreticinin yetiştirdiği ürünler en iyi biçimde değerlendirilmek için çalışılıyor. Alım garantili sözleşme ve ihracat ile Kestel’in üretimi korunmak isteniyor. Diğer yandan üretim kalitesi artırılarak elde edilen üründen en yüksek verimin elde edilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda yapılan ziyaretler ve toplantılarla üretici bilgilendiriliyor.

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz