Doğaya daha derin bakın, o zaman her şeyi daha iyi anlayacaksınız.

Look deep into nature, then you will understand everthing better.

Albert Einstein

Doğadaki tüm varlıklar insan için özgürlüğün simgesi, gizem ve merak kaynağıdır. Her insanın içinde doğayla iç içe olma ve onunla bağ kurma dürtüsü vardır. Yosunlarda diğer varlıklar gibi doğanın bir parçasıdır. Uzun yıllar canlılıklarını koruyabilmeleri için mevsimine göre uygun dönemde toplanır ve belli işlemlerden geçirilerek stabilize edilirler.

Stabilize edilmiş yosunların Flatmoss, Ballmoss, Reindeermoss gibi üç ayrı çeşidi vardır. Yosunlar gibi birçok bitkilerde stabilize edilebiliyor. Stabilize edilmiş yosunlar ve bitkiler ilk günkü doku, renk, form, tazelik ve canlılığını korurlar. Bulunduğunuz ortama ferahlık, sıcaklık ve estetik katarlar.  2010 ve 2014’ te yapılan araştırmalara göre bitkilerin sakinleştirici etkisi olduğu, verimliliği arttırdığı gerginlik ve endişe hissini 7, depresyonu X, kızgınlık ve kin tutmayı D oranında düşürdüğü tespit edilmiştir.

Stabilize Yosun ve Bitkilerin Özellikleri

Stabilize edilmiş yosun ve bitkiler; ilk günkü boy, hacim ve canlılıklarını daima korurlar. Havadaki ozon ve karbondioksit dahil kirli havayı emer, kendi içlerine sonsuza kadar hapsederler. Canlı bitkiden ayırt etmek çoğu zaman imkansızdır. Estetik ve oldukça şık görünüme sahiptirler. 0 doğal ve sürdürülebilir ürünlerdir. Ortamın desibel seviyesini düşürmede yardımcı rol oynarlar. Stabilize edilmiş yosun ve bitkiler polen ve koku üretmediklerinden besin değeri oluşturmazlar dolayısıyla böcek ve patojenleri bünyelerinde barındırmazlar. İsteğe göre farklı tür ve boyutlarda üretilebilmektedir.

Bakım Yöntemi

Stabilize edilmiş yosun ve bitkiler zehirli ve tehlikeli kimyasalları içermezler. Çevre dostu ve anti-alerjiktir. İnsan sağlığına zararsızdır. Doğrudan güneş ışığına ve suya maruz kalmayacak şekilde konumlandırılmalıdır. İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermez. Büyümezler ve hacimleri sabit kalır. Ortamdaki nem oranını @ ile ` arasında sabit bırakır. Bakıma ihtiyaç duymazlar. İsteğe göre farklı tür ve boylarda ağaç ve çalı üretilebilmektedir. Uygun nem oranı 5 ila u arasındadır. Bu koşullar sağlandığı takdirde uzun süreli kalıcılığını koruyacaktır.

Kullanım Alanları

Yosun Peyzaj olarak, iş merkezlerinde, otellerde, fabrikalarda, eğitim alanlarında, alışveriş ve yaşam merkezlerinde, kafelerde, restoranlarda, hastanelerde, sokaklarda, meydanlarda, parklarda vb. birçok alanlda doğayı taklit ederek sizlere doğal bir ortamda yaşama imkânı sağlıyoruz. Stabilize edilmiş yosun ve bitki uygulamalarımız ‘Gönül Elleri Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında dezavantajlı kadınlar ve gençler tarafından yapılmaktadır. Kadınların çalışma yaşamına dahil olmalarını, ekonomik bağımsızlıklarını sürdürebilmelerini, toplumun kadına karşı değer ve tutumlarının sürekliliğini sağlamalarını ve çalışma hayatında var olma mücadelelerine destek olmaktan mutlu ve gurur duyarız.

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz