Sektörel

Savaş Akcan’dan TZOB’a Sitem

Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan sosyal medya hesabından sitem dolu açıklarda bulundu.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın Corona Virüs salgınının ekonomik zararları azaltmak için verilecek destekleri ve alınması gereken önlemleri açıklamasının ardından TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan tarıma ve çiftçiye desteğin olmadığını ve bu durumun Cumhurbaşkanı’nın bilgilendirilmediği için oluştuğunu ifade etti.

Tarıma ve Çiftçiye destek

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan çiftçinin kredi borçları, gübre, mazot, elektrik, zirai ilaç ve işçilik maliyetleri ile ilgili özendirici ve üretimi artırıcı tedbirler alınmasını beklediğini fakat Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın üreticilerin sorunları karşısında sessiz kaldığını ve Cumhurbaşkanı’nın gerektiği kadar bilgilendirilmediğini ifade etti.

Fiyatlar Yükselebilir

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan artan maliyetlere ek olarak destek alamayan çiftçinin ilerleyen günlerde fiyat yükseltmek zorunda kalabileceğini vurguladı. Bu durumun neticesinde suçlunun üretici olmadığını belirtti.

Ses Seda Yok

Tüm bu yaşanan durumlar neticesinde TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, 5 milyon üyesi olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın sesiz kaldığını, çiftçinin sorunlarının devam ettiğini ve çiftçinin destek alamadığını söyledi. Şemsi Bayraktar’ın 18 yıldır görev yaptığını belirtirken birliğin ve başkanın sessiz kalmasından rahatsız olduğunu ifade etti. 

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz