Sektörel

SÜS BİTKİLERİNDE BİTKİ BESLEME YETİŞTİRME VE BİTKİ SAĞLIĞININ KORUNMASI EĞİTİM PROGRAMI DEVAM EDİYOR

“Süs Bitkilerinde Bitki Besleme, Yetiştirme Ve Bitki Sağlığının Korunması Eğitim Programı” Yalova’nın Ardından Bursa’da Gerçekleştirildi.

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) ve Çağlayan Tarım beraberliğinde gerçekleştirilen “Süs Bitkilerinde Bitki Besleme, Yetiştirme Ve Bitki Sağlığının Korunması Eğitim Programı” devam ediyor.

Yalova Elegance Hotel’de, Bursa Kervansaray Hotel’de gerçekleşen programlar da  “Bitki Besleme Nedir? Süs Bitkilerinde Besin Eksiklikleri Ve Çözümü, Bitki Sağlığının Korunması, Süs Bitkileri Hastalık Ve Zararları” konularının ele alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamalarda, her bölgede farklı firmaların teknik ekipleriyle düzenlenen eğitimlerin, özellikle üye firmaların personellerinin yetiştirilmesi açısından çok önemli olduğu vurgulandı.

İlk Eğitim toplantısı Yalova’da gerçekleşen Eğitim Programı’nın açılışını yapan Başkan Ahmet DÜNDAR konuşmasında; “ Piyasaların iyi olmadığı, üreticilerimizin zor günlerden geçtiği bir dönemde, sağlıklı, nitelikli ve kaliteli bitki üretimi daha da önemli bir hâl aldı… Bundan sonra firesiz, ekonomik üretim çok önemlidir. Üyelerimizin talebiyle belirlediğimiz bu konularda eğitimlerimize Yalova’dan başladık.

Nitelikli ara eleman yetişmesi konusunda da bu eğitimleri, işletmelerimiz için önemli buluyorum… Üyelerimizin işletmelerinde istihdam edilen teknik personel ve ara elemanların bu eğitimlere özellikle katılmasını istiyoruz..Talep olması halinde SÜSBİR olarak farklı konularda da eğitimlere devam edeceğiz.” dedi.

İlgiyle karşılanan eğitim programı Yalova ve Bursa’nın ardından Sakarya’da devam ediyor.

Haber Resim Galerisi

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz