Sektörel

TARIM VE SERA AŞ’NİN KURULMASI İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında toplanan mecliste 55 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Sakarya’nın 2071 yılı vizyon projelerini hayata geçirmek istediklerini belirten Başkan Yüce, “İmar, ulaşım, tarım, sanayi, turizm ve Sakarya Nehri master planına ilişkin 6 başlık belirledik” dedi.

 

ÖNEMLİ ADIM ATILDI
Fidancılık ve Peyzaj A.Ş için çok önemli bir adımın atıldığını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Tarım konusunda Sakarya’nın tüm potansiyelini kullanacağız. Sakaryamız fidancılığın merkezi ve Türkiye’de ilk sırada. Prestij Fidancılıktan sözleşmesi bittiği için çıkan Yazlık’ta 8 dönüm kadar yerimiz var. O bölgeye idari binalar, laboratuvar, konaklama ve satış alanlarıyla birlikte bir tesis inşa edeceğiz. İnşallah Sakarya üretimi ve ihracatı ile ülke ekonomisine katkılar sunacak, Sakarya fidancılık ve peyzaj üzerine örnek gösterilen bir şehir olacak. Büyükşehir burada şemsiye görevi görecek. Pazarlama ve üretim konusunda gerekli desteği vereceğiz” dedi.
 

BİN DÖNÜM SERA


Tarımla ilgili olarak Sera A.Ş firmasını da kuracaklarını ifade eden Başkan Yüce, “Sapanca, Akyazı’da iki kuyu ve Pamukova olmak üzere 4 farklı noktada bulunan termal kaynaklarımızı kullanacağız. Tarım alanlarının ve su havzalarını korumak, tarım ve hayvancılığı desteklemek adına Tarım A.Ş’yi de kuruyoruz. Ayrıca bin dönüm alan üzerinde Sakarya’ya sera kazandıracağız. Bakanlıktan desteği aldık” diye konuştu.

 


TERMAL KAYNAKLAR
Tarımla ilgili olarak Sera A.Ş firmasını da kuracaklarını ifade eden Başkan Yüce, “Sapanca, Akyazı’da iki kuyu ve Pamukova olmak üzere 4 farklı noktada bulunan termal kaynaklarımızı kullanacağız. Tarım alanlarının ve su havzalarını korumak, tarım ve hayvancılığı desteklemek adına Tarım A.Ş’yi de kuruyoruz. Ayrıca bin dönüm üzerinde Sakaryamıza sera alanı kazandıracağız. Tarım Bakanlığımızdan gerekli desteği aldık. İnşallah yakın zamanda çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun” dedi. Tarım A.Ş firmasının kurulacağını vurgulayan Başkan Yüce, “Sakarya tarımın beşiği. Mısırözüyle ilgili yağ fabrikasının bir an önce kurulmasını sağlamak için maddeyi sizlerin takdirine sunacağız” dedi.


 

 

Bu Gönderiyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz