Özel Haber

BAKAN VEYSEL EROĞLU’NDAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Eroğlu: “Gayemiz; daha yeşil, daha güzel, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Türkiye hedefini ortaya koymaktır.”

Sektörel

YALOVA’DA ZARAR 50 MİLYON TL

Yalova’da meydana gelen afetin sektöre zararı 50 milyon TL olarak açıklandı. SÜSBİR’den yapılan açıklamada süs bitkileri sektörünün tarım sigortaları dahilinde yer alması gerektiği bir kez daha vurgulandı.

Özel Haber

SU BÖYLE GELDİ!

Yalova’da önceki gün etkili olan sağanak yağış ilde birçok üretim tesisinde su baskınına neden oldu. En çok etkilenen yerlerin başında Gaye Süs Bitkileri’nin Altınova’da bulunan serası yer alıyor.

Özel Haber

YALOVA’DA SERALARI SEL VURDU!

Yalova’da etkili olan sağanak yağış kenti olumsuz yönde etkilerken birçok serada su baskınlarına neden oldu. Sel özellikle Yalova Altınova ilçesinde bulunan seralarda büyük zararlara neden oldu.

Fuar/Etkinlik

TRABZON’DA PEYZAJ MİMARLARI VE ŞEHİR PLANCILARI BULUŞMASI

Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen ‘Güçlü Kalemler-1’ söyleşi programı Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşti. Söyleşi birçok değerli ismi bir araya getirdi.