ALIM GARANTİLİ MEVSİMLİK ÇİÇEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. İzmir’in Bayındır ilçesinde ‘Alım Garantili Mevsimlik Çiçek Sözleşmesi’ imzaladı.

 ALIM GARANTİLİ MEVSİMLİK ÇİÇEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SÖZLEŞME İMZALANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. İzmirin Bayındır ilçesinde 2014 yılı mevsimlik çiçek alımı için gerçekleşen törende ‘Alım Garantili Mevsimlik Çiçek Sözleşmesi imzaladı. İBB İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Eyyüp Karahan ile Bayındır İç ve Dış Mekan Süs Bitkileri Üretici Birliği (SÜSBİR) Başkanı Mehmet Çıplaklının imzaladığı sözleşmeye göre, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Bayındırdan mevsimlik çiçek alacak.

 

YERLİ ÜRETİCİYE KATKI

Yerli üreticiyi desteklemek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.nin Bayındırdan aldığı çiçekler İstanbulun peyzajında kullanılacak. İstanbul, Bayındırda yetişen çiçeklerle renklenirken, yerli üreticilerin yüzü gülecek.

 

SEKTÖRE BÜYÜK DESTEK

Bir sosyal sorumluluk projesi olan üretim sözleşmesi ile mevsimlik çiçek üreticisini destekleyerek sektöre katkı sağlamak, ürün kalitesini ve çeşitliliğini arttırmak amaçlanıyor. İstanbul Peyzaj düzenlemelerinde kullanılan çiçekler yerli üreticilerden ‘Alım Garantili Mevsimlik Çiçek Üretim Sözleşmesi ile temin edilmekte.  Böylece üreticilere verimli ve kaliteli ürün üretmeye yöneliyor.

 

ÖN PLANA ÇIKIYOR

Yöre halkı için oldukça önemli bir geçim kaynağı olan mevsimlik çiçek üretimi, sözleşme miktarının her geçen yıl artmasıyla bölgeyi de kalkındırmakta. Aynı zamanda bölge mevsimlik çiçek üretiminde, ülkemizde iyi ürünlerin üretildiği bir bölge olarak ön plana çıkma şansı yakaladı.

 

NERGİS BAYINDIRDA BÜYÜYOR

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞnin İzmirde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinden bir diğeri olan Bayındır Turan Köyünde Nergis yetiştiriciliğinin ve üreticilerin desteklenmesi projesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaşın destekleriyle gerçekleştirildi.

 

HAVA DEPOSU YAPILACAK

Proje kapsamında aynı zamanda hasat sonrası depolama için üreticilere soğuk hava deposu kazandırılacak. Bu şekilde uzun süreli depolama pazar sorunu olmadan hem soğan hem de kesme çiçek olarak Nergis çiçeğinin satışını kolaylaştıracak. Turan Köyündeki nergis üreticileri teknik eleman desteğiyle artık kaliteli üretim gerçekleştirecek. Bu çalışmalar ile yöre halkı için ek istihdam sağlanacak. Nergis üretiminde verim ve kalitenin arttırılması, aynı zamanda süs bitkilerinde çeşitliliğin artırılmasına katkı sağlanacak.

 

 

 

 

 

One of participation  company of Istanbul Metropolitan Municipality, Istanbul Agac ve Peyzaj A.S signed a "seasonal flowers guaranteed purchase agreement" with producers in Bayındır district of İzmir with a ceremony. Flowers received by Istanbul Agac ve Peyzaj will be used in the landscaping works of Istanbul.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler