PARKLAR ÇOK DAHA GÜZEL

 PARKLAR ÇOK DAHA GÜZEL

Keçiören Belediyesi parkların daha güzel ve nitelikli olması için çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşların parklarda hoşça vakit geçirmesi, temiz havadan yararlanması için parklardaki oturma alanlarının sayısını artıran Belediye 2015 yılı içerisinde parklar ve orman alanlarına toplam  275 adet kamelya yerleştirdi. Farklı formlardaki kamelyalar vatandaşların büyük beğenisini kazanıyor.

 

Ayrıca bahar ve yaz aylarında piknik yapmak ve çayını yudumlamak isteyenler için de park ve orman alanlarına toplamda 790 adet masa konuldu.

 

Sağlıklı ve dinamik bir Keçiören için herkesi spor yapmaya teşvik eden Belediye 12 adet parkın koşu yoluna 5584 m² sentetik çim halı serdi. Parklardaki çocuk oyun alanları sayısını da fazlalaştıran Keçiören Belediyesi, çocuklara hareket becerisi kazandırarak bağışıklık sistemine destek olan kum havuzlarının sayısını da artırdı.

 

20 parka daha fitness seti kurarak Keçiörenliyi sağlıklı yaşama davet eden Belediye, ayrıca yeşil alan çalışmalarında da rekora imza attı. 35 bin yeni fidanı toprakla buluşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü Keçiörenin kişi başına düşen yeşil alan miktarını giderek artırma gayretini de sürdürüyor.

 

 

Ağaçlandırma çalışmalarıyla Keçiörendeki kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2,2 m²den 5,6 m²ye çıkardıklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi; "Keçiörene ilk mesire alanını biz kazandırdık. Kartaltepe Kent Ormanına toplam 37.384 adet ağaç dikimi yapıldı. Hedefimiz bu sayıyı 50.000’e çıkarmak... Ayrıca her yıl 1,5 milyon mevsimlik çiçek dikerek Keçiörenin güzelliğine güzellik katıyoruz."


Paylaş: 

Diğer Haberler