10. İSTANBUL LALE FESTİVALİ BAŞLADI

Emirgan Korusu ve lale severlerin yoğun ilgisi ve coşkusu ile başlayan festival 3 Mayıs´a kadar devam edecek.

10. İSTANBUL LALE FESTİVALİ BAŞLADI

10. İstanbul Lale Festivali etkinlikleri Emirgan Korusunda Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞın açılış konuşmalarıyla başladı. Emirgan Korusu ve lale severlerin yoğun ilgisi ve coşkusu ile başlayan festival 3 Mayıs´a kadar devam edecek.

Emirgan Korusunda resim ve fotoğraf sergisi ile müzik dinletileri festival boyunca gerçekleştirilecek.

Emirgan Korusunda yapılan tüm uygulamalar halkın büyük beğenisini kazandı. Kapıda sizi müzikle karşılayan piyanist ve gitarist topiary, kuş evleri, Emirgan hatırası, rengarenk kelebekler, çalışkan karıncalar, notaların yükseldiği piyano, Meydan İstanbul, biyolojik gölet gibi bir çok uygulama ziyaretçilere keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor. Ayrıca Başkanın açılışını yaptığı ‘Cevher-i hayat‘ halkın büyük beğenisini kazandı. Bu yıl ilk kez görücüye çıkan birbirinden güzel, capcanlı, rengarenk lale türleri, 10.İstanbul Lale Festivali boyunca siz değerli konuklarını bekliyor.

Bu yıl Emirgan Korusuna toplu taşımayla ulaşacak olan ziyaretçilerini bir kolaylık bekliyor. İstinye bayırına açılan yeni kapı ulaşımı daha da kolaylaştırdı.

10. İstanbul Lale Festivali yaşamak isteyen tüm lale severleri, İstanbul´un farklı noktalarındaki lale bahçelerimize bekliyoruz.


Paylaş: 

Diğer Haberler