12. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından verilen 12. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri 11 Aralık Cumartesi günü Ankara Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

12. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından 11-12 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu`nda hibrit olarak gerçekleştirilecek olan 4. Koruma ve Peyzaj Mimarlığı Sempozyumumuzun ilk günü saat 11.00’de 12. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri ve 9. Peyzaj Mimarlığı Öğrencileri Bitirme Projesi Ödülleri’nin ödül töreni gerçekleştirilecek.

Ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi, mesleğin gelişiminin desteklenmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından her yıl 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü‘nde düzenlenen yarışma ile Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri sahiplerini buluyor.

Ödüller için "Genel Kategori Proje", "Yerleşim Yeri Proje", "Kentsel Tasarım", "Analiz ve Planlama", "Kamu Tarafından Gerçekleştirilen Peyzaj Tasarımında Sürdürülebilir Uygulamalar ve Projeler Ödülü", "Prof. Dr. Selami Sözer Genç Peyzaj Mimarı Ödülü" dallarında gönderilen başvurular Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiştir. Yine bu kapsamda 14. Dönem Yönetim Kurulu tarafından verilen “İletişim Ödülü", "Mesleğe Katkı Ödülü" ve "Onur Ödülü" değerlendirmeleri de tamamlanarak bu ödülleri almaya hak kazanan ödül sahipleri belirlendi. 11 Aralık’ta sempozyum öncesinde dokuz farklı kategoride ödüle layık görülen çalışmaya ödülleri takdim edilecek.


Paylaş: 

Diğer Haberler