2020 Yılı Çalışmaları 2021 Yılı Program ve Hedefleri Değerlendirildi

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı tüm ormancılık çalışmaları ve 2021 yılı program ve hedeflerinin gündem edildiği “Genel Değerlendirme Toplantısı” Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat Başkanlığında yapıldı.

2020 Yılı Çalışmaları 2021 Yılı Program ve Hedefleri Değerlendirildi

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı tüm ormancılık çalışmaları   ve 2021 yılı program ve hedeflerinin gündem edildiği “Genel Değerlendirme Toplantısı” Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat Başkanlığında; Bölge Müdür Yardımcıları Halil Karademir, Yakup Eraslan, Şube Müdürleri, Etüt Proje Başmühendisi, İşletme Müdürleri, Fidanlık Müdürü ve Müdür Yardımcısı, Hukuk Müşaviri, İzmit, Gebze, Gölcük İşletme Müdürleri ve bu müdürlüklerin tüm şeflerinin (işletme, fidanlık, kdm, atm) katılımı ile 18.02.2021 tarihinde Perşembe günü saat 10.00' da Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Enstitüsü Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Orman Bölge Müdürü Ziya Polat; “2020 yılında tüm ormancılık faaliyetlerimizde yüzde 100’e yakın programlarımızı gerçekleştirerek başarılı bir yıl geçirdik. 2020 yılında verilen programların gerçekleştirilmesinde emeği geçen İşletme Müdürlerimiz ve Şeflerine, Fidanlık Müdürümüz ve ekibine, Şube Müdürlerimize ve tüm personelimize gayretli, özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı, herkese tek tek teşekkür ediyorum.  Biz büyük bir teşkilatız ve kocaman bir aileyiz. Bu başarı birlikte tüm aile fertlerinindir. Gönül isterdi ki tüm İşletme Müdür ve Şeflerimiz ile bugün burada birlikte olalım. Malesef pandeminin hızla devam ettiği bugünlerde bizim de Covid-19 salgının karşı aldığımız tedbirlere aynı şekilde uymamız gerektiğinden diğer İşletme Müdürlükleriz ve Şeflerimizi buraya katılamadılar. İnşaallah diğer Müdürlüklerimizin ve Şeflerin de değerlendirme toplantısını önümüzdeki haftalarda yapacağız.

Ormanlarımızı Korumak Geliştirmek ve Genişletmek Asli Görevimizdir

’Anayasanın 169. Madde devlet, ormanların korunması ve sahalarının genişletilmesi için gerekli kanunları koyar ve tedbirleri alır. Yanan ormanların yerinde yeni orman yetiştirilir, bu yerlerde başka çeşit tarım ve hayvancılık yapılamaz.’’ denmektedir. Bizlerde ormanlarımızı yapılan her türlü yasa dışı müdahalede bulunan orman kaçakçılarına, açma yaparak fındık dikenlere, orman yangınlarına, biyotik ve abiyotik zararlara karşı korumak, koruyup geliştirmek ve genişletmek asli görevimizdir. Bu ülkenin her karışında, her toprağında yaptığımız hizmetler ve çalışmalarda izi olan köklü teşkilatız. Birlikte yaptığımız çalışmaları, birbirimiz kontrol ederek oto-kontrol mekanizmasını çalıştırarak devam edeceğiz.

En Büyük Makam Güvenilir ve Ahlaklı İnsan Olmaktır

Çalışanlarımız bizim için çok önemli ve değerlidir. Küçük hataları kabul edebiliriz belki ama kasıt varsa asla buna müsaade edemeyiz. Adaleti sağlamak adına görevimizi hakkıyla yapacağız. Bir arkadaşımızın yanlışı tüm teşkilatın kötü algısına neden oluyor. Vicdani ve ahlaki sorumluluklarımız var. Ülkesini, milletini ve bayrağını seven insanları sürekli koruyacağız ve iyi hizmetler vereceğiz. Çocuklarımıza kötü bir miras bırakmamak için, itibarlı, güvenilir ve ahlaklı bir insan olacağız.

 Bu duygu ve düşüncelerle Regaip Kandilinizi tebrik eder, toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

2021 Genel Değerlendirme toplantısı, sırasıyla İzmit-Gölcük-Gebze ve Fidanlık Müdürlüklerimizde göreve yapan tüm Şeflerin birimleriyle ilgili sunumlarını yaparak tamamlandı. ?

 


Paylaş: 

Diğer Haberler