24 ÜLKE TRABZONA HATIRA BIRAKTILAR

24 ÜLKE TRABZONA HATIRA BIRAKTILAR

Trabzonda düzenlenen Dünya Liseler arası Hentbol Şampiyonasına katılan Ülkeler Olimpiyat Köyünde fidan dikerek Hatıra Ormanı oluşturdu.

Trabzonda 21 Haziranda başlayan ve 28 Haziranda sona erecek olan Dünya Liseler arası Hentbol Şampiyonasına katılan 24 ülkenin temsilcileri ve sporcuları Karadeniz Teknik Üniversitesi Doğu Karadeni Öğrenci Yurdundaki Olimpiyat Köyünde Zeytin ve Söğüt Fidanı dikerek Hatıra Ormanı oluşturdu. Böyle bir Hatıra Ormanının oluştırılması kaynaşma, kardeşlik ve barış noktasında önemli adımlar atmış, Hentbol Şampiyonasına da güzel izler bırakmış oldu.

Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala, etkinlikle birlikte Trabzonda unutulmayacak bir imza attıklarını belirtti. Pala "Dünyanın çeşitli Ülkelerinden  Trabzona gelen öğrenciler burada büyük bir eser bırakıyor. Kaynaşma, barış ve kardeşlik noktasında bu gün birer fidan diktiler. Bu, Dünya Okul Sporları adına ilk defa gerçekleştirilen bir organizaysondur. Bu anlamda Hentbol Dünya Şampiyonası Trabzonda çok güzel izler bıraktı" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler