4. Uluslararası Bitki Islahı Kongresi 19 Ülkeden Katılımla Yapıldı

Bu yıl Yerelden Küresele Bitki Islahı ana temasıyla dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bitki Islahı Kongresi 21-25 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

4. Uluslararası Bitki Islahı Kongresi 19 Ülkeden Katılımla Yapıldı

 

Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB), Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) iş birliği ile pek çok özel kuruluşun desteklediği kongreye her biri kendi alanlarında uluslararası otorite bilim insanları davetli konuşmacı olarak katıldı.

 

Kongreyi 126'sı yabancı ve 283'ü yerli olmak üzere toplam 409 katılımcı takip etti. 19 ülkeden 190'ın üzerinde bildiri başvurusu yapılan kongrede 157 bildiri "Kongre Bilim Kurulunca" kabul edilerek sunuldu.

 

Kongrenin açılış ve protokol konuşmalarını Kongre Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Fatih Seyis, BİSAB Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selami Yazar, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Metin Türker yaptı.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler