7 BİN 460 FİDAN DİKİLDİ

Uşak Belediyesi Karaağaç Mahallesi’nde bulunan eski katı atık alanında yeşillendirme çalışmalarına son hızı ile devam ederken, geleceğin cazibe alanlarından birisi olacak alana Uşak’ı onurlandıracak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ismini verdi.

7 BİN 460 FİDAN DİKİLDİ

 

 

Yeşillendiriliyor
Uşak Belediyesi kentin kanayan yarası haline gelen Karaağaç katı atık deponi alanında çalışmalarını sürdürüyor. Ovademirler Köyü civarında bulunan yeni modern katı atık tesisinin hayata geçmesinin ardından eski çöp döküm alanı şehrin en güzel piknik ve mesire alanlarından birisi haline gelecek. Yeşillendirmeye başlanılan alana Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ismini vermenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Belediye Başkanı Ali Erdoğan, alanda yakın zamanda dikilen ağaçların güzel görüntü oluşturmaya başlayacağına dikkat çekti. Şu ana kadar eski katı atık deponi alanında birbirinden farklı ağaç fidanları dikildiğine dikkat çeken Başkan Erdoğan, “ Eski çöp döküm alanının yenilenmiş hali ile ortaya çıkmasını çok arzuluyoruz. Yıllarca kente yayılan kötü kokunun kaynağı olan alanı artık güzel olarak hafızalarda yer edindireceğiz. Şu ana kadar alanda 7 bin 460 fidan dikildi” dedi.

Ağaçekiliyor
Bundan sonra da ağaç dikim işlerine devam edeceklerine dikkat çeken Başkan Erdoğan, alanın yemyeşil imajı ile ortaya çıkacağını vurguladı. Alanın rehabilite edilmesinde hızla ilerlendiğinin altını çizen Erdoğan: “Rehabilitasyon çalışmalarında da son hızı ile çalışmalarımız devam ediyor. Kısa sürede alanda eski kötü görüntülerden iz kalmayacak. Her yönü ile çok güzel bir alan ortaya çıkacak.” ifadesini kullandı.

Hızla ilerliyoruz

Bölgenin eski görüntüsünden uzaklaşması ve yeni görüntüsü ile ilgi merkezi olması için çalışmaların hızla ilerlediğini anlatan Erdoğan: “Kentimizde Karaağaç Mahallesi’nde yer alan eski katı atık döküm alanının imajının yok olması ve yepyeni bir imaj ile ortaya çıkmasını çok istiyoruz. Bu nedenle çalışmalarımızın ilk etabı olan ağaç dikimi gerçekleştirdik. Şu ana kadar alanda 7 bin 460 civarında fidan diktik. Bu fidanlara yenileri ilave olacak. Alanda yükselecek ağaçlar ile oluşacak ormanımıza da Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün ismini verdik. Biz ilimizde her bölgenin aynı güzellikte olmasını istiyoruz. 2013 yılında Karaağaç Mahallesi’nde yer alan katı atık deponi alanını piknik alanına çevireceğiz. Bu konuda bertaraf çalışmalarını hızlı bir şekilde sonlandırıp alanın bir an önce can bulmasını istiyoruz. Alanın rehabilite edilmesinde de önemli aşamalar kaydediyoruz. Rehabilitasyon çalışmaları son hızı ile devam ediyor. Bölgede oluşacak gerek piknik alanları gerekse bölgeden çok yakında geçecek olan kırk metrelik yol bölgenin hak ettiği noktaya gelmesini sağlayacak. Ovademirler Köyü civarında bulunan modern katı atık deponi alanı da çok yakında hizmete başlayacak” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler